Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
271 | Zygmunt III Waza 1587-1632 10 dukatów medalowych bez daty (1592), Gdańsk, Aw: Ukoronowane popiersie króla w prawo i napis wokoło SIGISMVND III D G REX - POL MAG DVX LIT RVSSI P, w tle punca zbi.. |
II- EF- |
250 000 zł 260 000 zł
272 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1595, Gdańsk, złoto 3.48 g, H-Cz. -, Fr. 10, Kaleniecki s 156, T. 20, lekko gięty ale dość ładny egzemplarz |
II- EF- |
10 000 zł 18 000 zł
273 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem pod tarczą herbową, srebro 28.43 g, Dav. 4315, T. 6, minimalna wada krążka, patyna |
III VF |
4 000 zł 6 000 zł
274 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod tarczą herbową, srebro 27.89 g, Dav. 4315, T. 6, patyna |
4 000 zł 5 800 zł
275 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, odmiana z wąskim popiersiem króla z kokardą i herbem podskarbiego poniżej, srebro 28.65 g, Dav. 4315, T. 6, ciemna, nieco tęczowa patyna |
6 000 zł 4 800 zł
276 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1612, Gdańsk, kropka nad łapą niedźwiedzia, moneta z końca blachy, patyna |
II- EF- |
800 zł 1 200 zł
277 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, odmiana z dużą cyfrą 1 i 4 w dacie, kropka nad łapą niedźwiedzia, bardzo ładnie zachowany, delikatna patyna |
I- UNC- |
1 500 zł 4 200 zł
278 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, odmiana z dużą cyfrą 1 i 4 w dacie, kropka za łapą niedźwiedzia, ciemna patyna |
600 zł 1 250 zł
279 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z wysoką kryzą i owalną tarczą herbową, kropka po PRVS, bardzo ładny egzemplarz, patyna |
I/I- UNC/UNC- |
1 250 zł 2 400 zł
280 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z wysoką kryzą i owalną tarczą herbową, dwukropek i rozetka po PRVS, ładnie zachowany egzemplarz |
500 zł 1 050 zł
281 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, bez ozdobników przy tarczy herbowej, T. 10, niecentrycznie wybity, bardzo rzadki |
III VF |
500 zł 1 700 zł
282 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, rzadka odmiana z cyfrą 16 pod popiersiem, T. 3, patyna |
III VF |
500 zł 620 zł
283 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, ciekawsza odmiana z napisem SIGI, patyna |
400 zł 560 zł
284 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, bardzo ładny, patyna |
II+ EF+ |
400 zł 2 000 zł
285 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz, odmiana napisu PR · M • x, ładny egzemplarz, patyna |
250 zł 580 zł
286 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz, odmiana PRV : M dwa krzyżyki, lekko złocista patyna |
II- EF- |
250 zł 850 zł
287 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz, odmiana napisu PRVS • M, ładnie zachowany |
200 zł 850 zł
288 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Bydgoszcz, rzadka odmiana ze wstęgami po bokach tarczy herbowej, patyna |
III VF |
1 000 zł 1 250 zł
289 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Bydgoszcz, odmiana PRV : M krzyżyk, mała głowa króla, ładnie zachowany, patyna |
250 zł 500 zł
290 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Bydgoszcz, odmiana PRV : M krzyżyk, duża głowa króla |
250 zł 260 zł