Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
385 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1662, Kraków, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło IO CASM D G RE - X POL & SVE M D L, Rw: Tarcza herbowa i litery A - T po bokach wokoło napis MON.. |
30 000 zł 58 000 zł
386 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1649, Toruń, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PVs (omyłkowo), Rw: Herb Torunia po bokach data i litery HD - L w.. |
25 000 zł 52 000 zł
387 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Lwów, rzadka odmiana bez liter A - T |
600 zł 1 200 zł
388 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Lwów, ładny egzemplarz, dużo lustra menniczego |
II- EF- |
300 zł 850 zł
389 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1666, Bydgoszcz, ładny egzemplarz |
250 zł 600 zł
390 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1650, Wschowa, wyszczerbiony krążek, patyna |
300 zł 240 zł
391 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Wschowa, patyna |
350 zł 1 350 zł
392 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Poznań, T. 4 |
400 zł 550 zł
393 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Toruń, T. 5, mennicze wady krążka, ale dużo lustra menniczego, ładny i rzadki |
II/II+ EF/EF+ |
1 500 zł 1 200 zł
394 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Toruń, T. 5, dość ładny i rzadki |
II- EF- |
1 250 zł 2 700 zł
395 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, moneta wybita jeszcze nie zniszczonym stemplem |
II- EF- |
750 zł 1 700 zł
396 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, odmiana z dużą głową króla, T. 4, charakterystyczne dla monet lwowskich wady bicia na awersie, ale rewers wyjątkowo ładny i czytelny, rzadki, patyna |
2 500 zł 2 100 zł
397 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, litery S - CH po bokach tarczy herbowej, patyna |
II- EF- |
500 zł 800 zł
398 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, litery S - CH po bokach tarczy herbowej, ciemna patyna |
II- EF- |
400 zł 1 050 zł
399 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, okupacja szwedzka, kwiatki pod tarczą herbową, patyna |
400 zł 1 300 zł
400 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, ładnie zachowany |
600 zł 3 100 zł
401 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Kraków, patyna |
300 zł 420 zł
402 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658/7, Gdańsk |
III/III+ VF/VF+ |
600 zł 900 zł
403 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Gdańsk, nieco niedobity, ale dość ładny |
1 000 zł 1 400 zł
404 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Gdańsk, T. 2, drobne ryski w tle, ładna patyna |
1 000 zł 1 400 zł