Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
428 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1684, Kraków, popiersie króla w zbroi i w koronie, litera C pomiędzy tarczami herbowymi |
III VF |
200 zł | |
429 | August II 1697-1733 dukat 1702, Lipsk, Aw: Król na koniu, Rw: Tarcza herbowa, złoto 3.17 g, Merseb. 1436, Fr. 2806, na rewersie ślad po zawieszce |
4 000 zł 3 200 zł
430 | August II 1697-1733 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Insygnia, złoto 3.46 g, Merseb. 1485, Fr. 2823 |
II- EF- |
4 500 zł 4 900 zł
431 | August II 1697-1733 talar 1731, Drezno, srebro 29.19 g, Schnee 1015, Dav. 2653, bardzo ładny egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
4 000 zł 8 200 zł
432 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1699, Drezno, Dav. 819 |
III VF |
750 zł 700 zł
433 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1704, Drezno, Dav. 819, minimalna wada blachy, patyna |
III VF |
750 zł 720 zł
434 | August II 1697-1733 1/24 talara 1708, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Napisy, Kohl 408, rzadkie |
III VF |
250 zł | |
435 | August II 1697-1733 fenig 1708, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Jabłko królewskie, Kohl 434, efektowna, bardzo rzadka moneta, patyna |
II- EF- |
600 zł 480 zł
436 | August III 1733-1763 10 talarów (podwójny august d’or) 1753, Lipsk, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM, Rw: Tarcza herbowa poniżej G/10 TH woko.. |
II- EF- |
40 000 zł 45 000 zł
437 | August III 1733-1763 5 talarów (august d’or) 1754, Lipsk, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM, Rw: Tarcza herbowa poniżej E - C/5 TH wokoło napi.. |
III VF |
6 000 zł 4 800 zł
438 | August III 1733-1763 5 talarów (august d’or) 1755, Lipsk, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM, Rw: Tarcza herbowa poniżej E - C/5 TH wokoło napi.. |
15 000 zł | |
439 | August III 1733-1763 talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, srebro 26.07 g, Schnee 1032, Dav. 2669, drobne wady krążka, łady egzemplarz, patyna |
3 000 zł 5 400 zł
440 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, srebro 29.12 g, Schnee popiersie typ B, tarcza herbowa typ 3, Dav. 1617, delikatna patyna |
4 000 zł 4 200 zł
441 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, srebro 29.06 g, Schnee popiersie typ B ale odmiana z dłuższymi lokami, tarcza herbowa typ 3, Dav. 1617, delikatna patyna |
4 000 zł 3 200 zł
442 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb. 1698, ładny egzemplarz, patyna |
1 600 zł 2 100 zł
443 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb. 1698, delikatna patyna |
II- EF- |
1 500 zł 1 500 zł
444 | August III 1733-1763 2/3 talara (gulden) 1763, Drezno, Dav. 831 |
450 zł 460 zł
445 | August III 1733-1763 złotówka (30 groszy) 1762, Gdańsk, dość ładny egzemplarz z delikatną patyną |
II- EF- |
1 500 zł 1 600 zł
446 | August III 1733-1763 złotówka (30 groszy) 1763, Gdańsk, bardzo ładna, patyna |
II+ EF+ |
1 600 zł 4 100 zł
447 | August III 1733-1763 tymf 1763, Elbląg, Aw: Ukoronowane popiersie i napis wokoło D G AUGUST III R POL M D L RP D S & EL, Rw: Tarcza herbowa Elbląga, powyżej nominał 1. T., po bokach data,.. |
II+ EF+ |
20 000 zł 50 000 zł