Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
228 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską, 1566, Tykocin, Ivanauskas 566:84, delikatna patyna |
400 zł 1 200 zł
229 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1553 Wilno, Ivanauskas 482:75, T. 5, wybity na nieco niecentrycznym krążku, rzadki |
II+ EF+ |
500 zł 560 zł
230 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1555 Wilno, Ivanauskas 485:75, nieco rzadszy rocznik |
II+ EF+ |
250 zł 240 zł
231 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1556, Wilno, na rewersie omyłkowy napis MONETA MANI, Ivanauskas 491:75, rzadki |
III VF |
200 zł 220 zł
232 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1562, Wilno, herb Topór u dołu, Ivanauskas 527:78, Ivanauskas 527:78, T.3, rzadki |
250 zł | |
233 | Zygmunt II August 1545-1572 obol 1547, Wilno, Ivanauskas 427:57, H-Cz. 460 R4, T. 80, lekko zgięty, bardzo rzadki, ciemna patyna |
III VF |
3 000 zł 4 200 zł
234 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 frank 1576/B, Rouen, Duplessy 1131, na awersie rysy w tle, patyna |
600 zł 480 zł
235 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 teston 1575/9, Rennes, Duplessy 1126 A |
III VF |
350 zł 280 zł
236 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 1/2 franka 1578/G, Poitiers, Duplessy 1131 A, patyna |
600 zł | |
237 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta z kawką na awersie i rewersie wybita w czasie, gdy zarządcą mennicy był W. Tallemann, T. 35, bardzo rzadki |
III VF |
3 000 zł 7 400 zł
238 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki wybita w czasie gdy zarządca mennicy był K. Goebl, napis na awersie rozpoczyna się i kończy gwiazdką a głowa Chrystus.. |
II- EF- |
1 250 zł 2 400 zł
239 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki wybita w czasie gdy zarządca mennicy był K. Goebl, na awersie napis bez gwiazdek a głowa Chrystusa przerywa obwódkę, T.. |
III VF |
1 000 zł 800 zł
240 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1586, Gdańsk, Kaleniecki str. 64-67, H-Cz. 770 R, Fr. 3, T. 25, złoto 3.51 g, lekko zgięty, ale bardzo ładny egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
10 000 zł 16 500 zł
241 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1580, Wilno, odmiana z III w okrągłej obwódce pod popiersiem króla, Ivanauskas 759:121 |
II- EF- |
300 zł 840 zł
242 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1581, Olkusz, rzadszy rocznik |
III VF |
500 zł 1 200 zł
243 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1581, Wilno, herb Leliwa pod popiersiem króla, Ivanauskas 771:126, patyna |
II- EF- |
300 zł 960 zł
244 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1581, Wilno, herb Leliwa pod popiersiem króla, Ivanauskas 771:126 |
250 zł 460 zł
245 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1581, Ryga, Gerbaszewski 2, T. 12, rzadki rocznik, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
4 000 zł 4 800 zł
246 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1582, Olkusz, bardzo ładnie zachowany, patyna |
500 zł 2 400 zł
247 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1582, Wilno, Ivanauskas 774:127, wyśmienity egzemplarz, patyna |
I UNC |
500 zł 1 900 zł