Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
216 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1589, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 557 R1, Wal. X.3, na awersie napis kończy znak ruszt. |
60 zł 55 zł
217 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1589, Wilno, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 2119 R5, T. 20, rzadka odmiana z herbem Leliwa pod popiersiem. |
200 zł 310 zł
218 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1589, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kurp. podobny 2492 R1, inna interpunkcja. |
I- UNC- |
80 zł 110 zł
219 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1589, Ryga, j.w., Kurp. 2495 R4, ciekawa odmiana z lilijkami po bokach III. |
I- UNC- |
120 zł 260 zł
220 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Ryga, j.w., Kurp. 2497 R1. |
I UNC |
80 zł 160 zł
221 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Ryga, j.w., Kurp. 2497 R1. |
II+ EF+ |
60 zł 50 zł
222 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1591, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 595, Wal. III.10 |
60 zł 50 zł
223 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1591, Ryga, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kurp. 2502 R. |
I- UNC- |
60 zł 75 zł
224 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1592, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 616 R3, Wal. LIX, patyna. |
100 zł 310 zł
225 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1592, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kurp.2504 R, wyjątkowo piękny egzemplarz. |
I UNC |
80 zł 110 zł
226 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1593, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie poniżej dzbanuszek i napis w otoku, Rw: Herby i napis; u dołu 9-3 przedzielone herbem Topór i znakiem menniczym \słoneczk.. |
II+ EF+ |
800 zł 900 zł
227 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Malbork, Aw: Popiersie w koronie i napis, Aw: Herby i napis, Kurp. 778 R1, Wal. LIV.4 |
II- EF- |
75 zł 80 zł
228 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kurp. 2512 R. |
I/II UNC/EF |
70 zł 55 zł
229 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie; poniżej znak menniczy przedzielający napis, Rw: Herby i napis, Kurp.793 Wal LXV.10 R5, T.12 |
II- EF- |
400 zł 440 zł
230 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Wschowa, Aw: Popiersie w koronie i napis zakończony znakiem menniczym \ruszt, Rw: Herby i napis |
60 zł 50 zł
231 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kurp. 2515 R2, rzadka odmiana napisu na awersie LIV. |
II+ EF+ |
100 zł 95 zł
232 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1596, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 902 R, Wal. XXX.1 |
II- EF- |
60 zł 75 zł
233 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 1015 R, Wal. XXXII.1, patyna. |
II- EF- |
60 zł |
234 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Lublin, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 964 R, Wal. LXXIV.4, R2, rzadki, patyna. |
250 zł 330 zł
235 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1597, Wilno, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 2145 R3, patyna. |
80 zł 105 zł