Aukcja nr 15

USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
Jesteś w: A15  POLSKA
grosz 1581, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 809, Kurp. 429 R1. grosz 1581, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 809, Kurp. 429 R1.
176 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1581, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 809, Kurp. 429 R1.
200 zł
190 zł
grosz 1583, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 432 R1. grosz 1583, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 432 R1.
177 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1583, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 432 R1.
100 zł
17 zł
grosz 1584, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 436 R4, T. 9, rzadki. grosz 1584, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 436 R4, T. 9, rzadki.
178 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1584, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 436 R4, T. 9, rzadki.
300 zł
610 zł
szeląg 1582, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony) i napis, Rw: Herb .. szeląg 1582, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony) i napis, Rw: Herb ..
179 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1582, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony) i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 788, Kurp. 376 R.
100 zł
170 zł
szeląg 1582, Ryga, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 800, Kurp. 407 R. szeląg 1582, Ryga, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 800, Kurp. 407 R.
180 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1582, Ryga, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 800, Kurp. 407 R.
60 zł
170 zł
181 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1583, Olkusz, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum. 671, Kurp. 40 R1.
70 zł
szeląg 1586, Olkusz, j.w., Gum. 678, Kurp. 54 R1, na rewersie literki N-H po bokach korony. szeląg 1586, Olkusz, j.w., Gum. 678, Kurp. 54 R1, na rewersie literki N-H po bokach korony.
182 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1586, Olkusz, j.w., Gum. 678, Kurp. 54 R1, na rewersie literki N-H po bokach korony.
100 zł
150 zł
szeląg 1586, Ryga, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 803, Kurp. 418 R, r.. szeląg 1586, Ryga, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 803, Kurp. 418 R, r..
183 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1586, Ryga, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 803, Kurp. 418 R, rzadki w tym stanie zachowania.
80 zł
280 zł
denar 1585, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony), Rw: Herb Gdańska, .. denar 1585, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony), Rw: Herb Gdańska, ..
184 Stefan Batory 1576-1586
denar 1585, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony), Rw: Herb Gdańska, Gum. 786, Kurp. 371 R2, wyjątkowo ładny egzemplarz, stara patyna.
350 zł
360 zł
dukat 1610, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, H-Cz. 5774 R, Fr. 1.. dukat 1610, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, H-Cz. 5774 R, Fr. 1..
185 Zygmunt III Waza 1587-1632
dukat 1610, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, H-Cz. 5774 R, Fr. 10, na rewersie minimalna rysa, patyna.
3 000 zł
3 600 zł
talar 1628, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1609 R, .. talar 1628, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1609 R, ..
186 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1628, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1609 R, Dav. 4315, patyna.
1 300 zł
1 450 zł
talar 1628, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1612 R2, Dav. 4315, odmiana napisowa. talar 1628, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1612 R2, Dav. 4315, odmiana napisowa.
187 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1628, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1612 R2, Dav. 4315, odmiana napisowa.
1 000 zł
1 150 zł
talar 1629, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1632 R, Dav. 4315. patyna talar 1629, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1632 R, Dav. 4315. patyna
188 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1629, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1632 R, Dav. 4315. patyna
1 400 zł
1 400 zł
talar 1629, Bydgoszcz, j.w., popiersie króla z grubą kryzą - rzadka odmiana, Kurp. 1634 R3, Dav. 4..
189 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1629, Bydgoszcz, j.w., popiersie króla z grubą kryzą - rzadka odmiana, Kurp. 1634 R3, Dav. 4315.
800 zł
1 300 zł
190 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1629, Toruń, Aw: Widok płonącego Torunia, 9 barek na Wiśle i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Kurp. 2349 R3, Dav. 4369, drobna wada blachy. Talar medalowy wybit..
II/III
EF/VF
4 000 zł
3 850 zł
191 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1630, Bydgoszcz, Aw: Półpostać i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1649 R, Dav. 4316, w napisie na rewersie omyłkowo zamiast HR jest HB.
1 200 zł
1 100 zł
192 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1630, Bydgoszcz, j.w., Dav. 4316, Kurp. nie notuje tej odmiany napisu na rewersie SAM LIV NEG NO SV-E GOT VAD Q HR REX.
1 100 zł
1 250 zł
193 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1631, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1665, Dav. 4316.
1 100 zł
1 500 zł
194 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1631, Toruń, Aw: Półpostać i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Kurp. 2365 R2, Dav. 4372, patyna.
2 500 zł
2 550 zł
talar 1632, Bydgoszcz, Aw: Półpostać i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1669 R1, Dav. 4316.
195 Zygmunt III Waza 1587-1632
1 200 zł