Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
397 | August III 1733-1764 trojak 1758, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.2209, Merseb. 1803, niedobicia |
III VF |
75 zł 80 zł
398 | August III 1733-1764 trojak 1763, Toruń, Aw: Monogram, Rw: Herb Torunia i napis, Gum.2232, Merseb. 1821, typ monety dość rzadkiw handlu |
200 zł 230 zł
399 | August III 1733-1764 grosz 1761, Aw: Popiersie Kajetana Sołtyka biskupa krakowskiego i księcia siewierskiego; w otoku napis, Rw: Napisw wieńcu, 3.23 g. Kop.370.I -RRR-, ta niezwykle rzadk.. |
III VF |
2 500 zł 2 400 zł
400 | August III 1733-1764 1/48 talara 1761, Lipsk, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Nominał i data, Gum.2264 |
III VF |
15 zł 24 zł
401 | August III 1733-1764 grosz miedziany 1754, Gubin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis (odmiana z 3 pod tarczą), Gum.2137,moneta rzadka w tym stanie zachowania |
20 zł 32 zł
402 | August III 1733-1764 grosz miedziany 1753, (3 pod koroną) i szeląg 1752, Gubin, Gum.2136, 2131, razem 2 sztuki |
III VF |
25 zł 20 zł
403 | August III 1733-1764 szeląg 1757, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.2203, Merseb. 1807, stara patyna |
40 zł 30 zł
404 | August III 1733-1764 szeląg 1761, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.2205, Merseb.1809, stara patyna; stangabinetowy |
I- UNC- |
60 zł 250 zł
405 | August III 1733-1764 szeląg 1761, Toruń, Aw: Monogram, Rw: Herb Torunia, Gum.2230, Merseb.1822, stara patyna |
III VF |
30 zł 32 zł
406 | August III 1733-1764 szeląg 1763, Toruń, j.w., Gum.2230, Merseb.1822, stara patyna |
III VF |
30 zł 32 zł