Aukcja nr 57
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
916 | POLSKA Henryk Walezy -medal pośmiertny z 1627 roku autorstwa Pierre Regnier’a, upamiętniający przeniesienie królewskiego serca do kościoła w Saint - Cloud, Aw: Głowa w wieńc.. |
400 zł | |
917 | POLSKA Władysław IV Waza -kopia odlana w brązie medalu sygnowanego S.D. (Sebastian Dadler) wybitego w 1636 r. dla upamiętnienia uwolnienia Smoleńska z oblężenia Moskali, zaw.. |
750 zł 1 600 zł
918 | POLSKA Jan II Kazimierz -żeton z 1669 r, wybity w mennicy Montpellier po abdykacji króla gdy został opatem Saint-Germain-des-Pres, Aw: Głowa Ludwika XIV w prawo i napis : LV.. |
250 zł 200 zł
919 | POLSKA August III -żeton koronacyjny 1734 r., Aw: Korona i napis MERVIT ET TVEBITVR, Rw: Napis poziomy, srebro, 26 mm, 3.44 g, H-Cz. 2754, Racz. 374, patyna |
II- EF- |
500 zł 550 zł
920 | POLSKA Stanisław August Poniatowski -żeton koronacyjny 1764 r., Aw: Korona królewska i napis HANC IVSSIT FORTVNA MERERI, Rw: Napis poziomy, H-Cz. 3030, Racz. 488, srebro 29 .. |
400 zł 320 zł
921 | POLSKA Gdańsk- żeton Ławy Trzech Króli 1771 r., Aw: Trzy korony, pomiędzy nimi gwiazdki, Rw: Data 1771, u góry i u dołu ozdobniki, H-Cz.7881 (R4), brąz, 31 mm, 8.04 g, Korpo.. |
750 zł 600 zł
922 | POLSKA Józef Łukasiewicz -medal sygnowany W A MALINOWSKI wybity w 1878 r., Aw: Popiersie 3/4 w prawo i napis IGNACY ŁUKASIEWICZ 1878, Rw: Poziomy napis W 25 TĄ / ROCZNICĘ / .. |
I UNC |
1 000 zł 950 zł
923 | POLSKA medal na 550-lecie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 1882 r, Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, niżej data 1882 i napis w otoku: NA PAMIĄTKĘ PIĘCIO - WIEKO.. |
300 zł | |
924 | POLSKA zaślubiny Zdzisława Tarnowskiego i Zofii Potockiej -medal autorstwa Józefa Trębacza 1897 r., Aw: Tarcze z herbami Leliwa i Pilawa, napis w otoku i wygrawerowana data .. |
250 zł 240 zł
925 | POLSKA Wystawa Przemysłowo - Rolnicza w Lublinie w 1901 r., medal sygnowany GERLACH i MEISSNER WARSZAWA, Aw: Napis WYSTAWA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA w LUBLINIE 1901, w otoku powt.. |
300 zł 550 zł
926 | POLSKA Fryderyk Chopin -medal jednostronny z 1910 roku z sygnaturą Lewandowski, wybity z okazji setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina; Popiersie Fryderyka Chopina w lewo.. |
I- UNC- |
300 zł 650 zł
927 | POLSKA Józef Sowiński -medal 1916, autorstwa Wincentego Trojanowskiego, Aw: Popiersie en face. Z lewej strony gałązka dębu, na której daty: 1777-1831. W otoku napis: J0ZEF S.. |
II- EF- |
500 zł | |
928 | POLSKA Poznań -medal sygnowany G. MORIN wybity w 1911 roku z okazji Wschodnioniemieckiej Wystawy Przemysłu Rzemiosła i Rolnictwa, Aw: Widok Wieży Górnośląskiej i napis OSTDE.. |
I UNC |
400 zł 440 zł
929 | POLSKA Tadeusz Kościuszko, -medal autorstwa Jana Wysockiego wybity z okazji setnej rocznicy śmierci 1917 r., Aw: Popiersie w mundurze według portretu Grassiego i napis wokoł.. |
II+ EF+ |
300 zł 240 zł
930 | POLSKA Odsłonięcie pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie na Placu Saskim 1923 r., -medal autorstwa Stanisława Ostrowskiego, Aw: Pomnik rozdziela datę: 3/V — 1923.. |
II- EF- |
1 000 zł 1 300 zł
931 | POLSKA I Tour de Pologne, -medal złoty z uszkiem, sygnowany A Nagalski, przyznany przez redakcję Przegladu Sportowego za zajęcie IV miejsca w I wyścigu Dookoła Polski 7-16 w.. |
I- UNC- |
4 000 zł 4 200 zł
932 | POLSKA medal na X-lecie Odzyskania Wolności autorstwa T. Breyera 1928 r., Aw: Orzeł z cyfrą X na piersi i napis wokoło, Rw: Polonia z kagankiem w dłoni odrzuca miecz, srebro.. |
1 000 zł 800 zł
933 | POLSKA medal nagrodowy projektu J. Aumillera, Zjednoczenie Polskich Stowarzyszeń Hodowców Gołębi Pocztowych, 1928, r., Aw: Zamek królewski w Warszawie i kolumna Zygmunta, na.. |
I- UNC- |
500 zł 400 zł
934 | POLSKA medal nagroda Za konia remontowego” projektu Stefana R. Koźbielewskiego; Aw: Orzeł państwowy, wokoło napis MINISTERSTWO SPRAW WOJSKOWYCH, Rw: W wieńcu napis w trzech .. |
300 zł 320 zł
935 | POLSKA 700-lecie założenia miasta Torunia 1933 r., -medal autorstwa Stanisława Repety, Aw: Na górze stylizowany Orzeł, poniżej napis TORUŃ 1233-1933, niżej stylizowane tarcz.. |
II- EF- |
300 zł |