Aukcja nr 57

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
Jesteś w: A57  MONETY ZAGRANICZNE
988 AUSTRIA
Ferdynand I 1522-1564, guldentalar (60 krajcarów) 1563, Joachimstal, srebro 24.47 g, Dav. 34, Voglh. 58, usunięte 60 na jabłku, resztki patyny, egz. Heidelberger Münz..
2 750 zł
989 AUSTRIA
Rudolf II 1576-1612, dukat 1593, Wiedeń, złoto 3.42 g, Fr. 87, gięty
2 000 zł
1 600 zł
990 AUSTRIA
Rudolf II 1576-1612, talar 1603, Hall, srebro 27.81 g, Dav. 3005, M.-T. 374, Voglh. 96/II, piękny, ale lekkie uszkodzenie krążka, egz. WCN 56/895
2 500 zł
991 AUSTRIA
Rudolf II 1576-1612, dwutalar 1604, Hall, srebro 57.29 g, M-T 364, Dav. 3004, patyna, egz. Hess-Divo 298/1528
4 000 zł
992 AUSTRIA
Rudolf II 1576-1612, talar 1610, Hall, srebro 28.51 g, Dav. 3007A, M.-T. 383, piękny, ale mała wada na rancie, egz. H.D.Rauch Sommer 2013/3622
3 000 zł
993 AUSTRIA
arcyksiążę Maksymilian 1612-1618 jako Wielki Mistrz Zakonu, dukat, bez daty, Hall, złoto 3.46 g, Fr. 3379, M.-T. 389, Neumann 104, niewielkie uszkodzenie obrzeża
3 000 zł
2 400 zł
994 AUSTRIA
Ferdynand II 1619-1637, talar 1626, Joachimstal (Jachymov), srebro 29.14 g, Dav. 3136, Voglh. 138/II, Halacka 838, rzadki i bardzo ładnie zachowany
2 500 zł
995 AUSTRIA
arcyksiążę Leopold V 1619-1632, talar 1632, Hall, srebro 28.46 g, Dav. 3338, MT 473, Voglh. 183/IV, bardzo ładny, patyna, egz. WCN 55/1080
2 000 zł
996 AUSTRIA
Ferdynand III 1637-1657, dukat 1651, Wiedeń, złoto 3.48 g, Fr. 149, Her. 204, egz. WCN 25/843
5 000 zł
4 600 zł
997 AUSTRIA
Leopold I 1657-1705, talar 1701, Hall, srebro 28.73 g, Dav. 1003, CNA 106-d-6, Her. 649, Voglh. 221/VII, gładzone tło, egz. WCN 56/901
1 250 zł
998 AUSTRIA
Leopold I 1657-1705, talar 1704, Hall, przebitka daty z 1703 roku, srebro, Dav. 1003, Her. 652, Voglh. 221/VII, M.-T. 760, moneta w pudełku firmy NGC z oceną AU 58, b..
2 750 zł
999 AUSTRIA
Józef I 1705-1711, talar 1706, Hall, srebro 28.79 g, Dav. 1018, M.-T. 809, Her. 128, drobne mennicze wady blachy, ale bardzo ładnie zachowany, patyna
II/II+
EF/EF+
2 250 zł
1000 AUSTRIA / Salzburg - arcybiskupstwo
Guidobald von Thun und Hohenstein 1654-1668, talar 1659, srebro 28.69 g, Dav. 3505, Probszt 1476, Zöttl 1797, wybite uszkodzonym stemplem, ale bardzo ładny
1 500 zł
1 200 zł
1001 AUSTRIA / Salzburg - arcybiskupstwo
Maksymilian Gandolf Graf von Kuenburg 1668-1687, talar 1674, srebro 28.29 g, Dav. 3508, Probszt 1658, Zöttl 1998, pięknie zachowany
1 500 zł
1 400 zł
1002 BELGIA / Liege- biskupstwo
bp Robert van Bergen op Zoom 1557-1564, talar 1558, srebro 28.23 g, Dav. 8413, Delm. 444 (R3), de Chestret 499, lekko pęknięty krążek, bardzo rzadki, patyna
10 000 zł
11 000 zł
1003 FRANCJA
Napoleon I 1804-1815, 40 franków 1811/A, Paryż, złoto 12.85 g, Gadoury 1084, Fr. 505
2 000 zł
1 800 zł
1004 HAWAJE
Kalakaua I 1874-1891, 1 dolar 1883, San Francisco, srebro 26.67 g, KM 7, patyna
2 000 zł
3 000 zł
1005 HISZPANIA
Ferdynand i Izabela 1474-1504, dukat (excelente oro), bez daty, Walencja, złoto 3.41 g, Cayon 2887, Fr. 82, rzadki, lekko pęknięty
III-
VF-
1 500 zł
1 200 zł
1006 NIDERLANDY HISZPAŃSKIE
Brabancja, Karol V 1506-1555, floren bez daty (1542-1548), srebro 17.48 g, Antwerpia, Delm. 1 (R2), obcięty, ale rzadki, egz. WCN 55/1100
III-
VF-
3 000 zł
1007 NIDERLANDY
Geldria, 1/2 talara lewkowego (1/2 leeuwendaalder) 1639, Delm. 869 (R3), Purmer Ge57, Verk. 11.3, lekko niedobity, rzadki rocznik, wyjątkowa rzadkość w tak pięknym st..
2 000 zł