Aukcja nr 57

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
Jesteś w: A57  MONETY ZAGRANICZNE
1008 NIDERLANDY
Holandia, dukat 1709, Holandia, złoto 3.42 g, Delmonte 775 (R3), Fr. 250, Purmer Ho15, Verk. 39.6, rzadki, egz. WCN 26/1126
1 500 zł
1 700 zł
1009 NIDERLANDY
Zwolle, dukat 1649, złoto 3.48 g, Delm. 1133 (R1), Fr. 213, Purmer Zw10, Verk. 168.4
1 000 zł
1 600 zł
1010 NIDERLANDY / Republika Batawska
dukat 1803, Geldria, złoto 3.16 g, Delm, 1171a, Fr. 319, Purmer Ge123, rzadki
1 250 zł
2 400 zł
1011 NIEMCY / Badenia - Durlach
Karol Ludwik Fryderyk 1811-1818, talar 1817 D, Mannheim, AKS 25, Dav. 515, Thun 15, wybite na nieco wadliwym krążku, ale piękne
1 750 zł
1 500 zł
1012 NIEMCY / Bawaria
Maksymilian I Józef 1806-1825, talar 1812, AKS 48, Dav. 551, Kahnt 68, nieznaczne ślady justowania, rzadki, egz. WCN 55/1109
1 500 zł
1013 NIEMCY / Bawaria
Ludwik I 1825-1848, dwutalar = 3 1/2 guldena 1847, J. 65, AKS 74, Thun 74, na rewersie niewielka wada blachy, bardzo rzadki w tym stanie zachowania, patyna
4 500 zł
3 600 zł
1014 NIEMCY / Bawaria
Ludwik I 1825-1848, talar 1835, na odsłonięcie pomnika Maksymiliana Józefa, AKS 136a, Dav. 577, Thun 69, lekko gładzone tło
1 250 zł
1 200 zł
1015 NIEMCY / Brandenburgia - Prusy
Fryderyk Wilhelm 1640-1688, dwudukat 1641 LM, Berlin, złoto 6.91 g, Fr. 2196, v. Schr. 4, gięty, ale pięknie zachowany, bardzo rzadki
15 000 zł
24 000 zł
1016 NIEMCY / Brandenburgia - Prusy
Fryderyk Wilhelm 1640-1688, 1/3 talara 1667, Krosno, v. Schr. 530, usunięty napis 1/3, rzadkie, patyna
1 000 zł
1017 NIEMCY / Brandenburgia - Prusy
Fryderyk Wilhelm 1640-1688, ort 1657 NB, Królewiec, Neumann 11.113, v. Schr. 1589, w pudełku firmy PCGS z oceną MS 62, wybite świeżym stemplem, piękny stan zachowania..
I-/II+
UNC-/EF+
6 000 zł
1018 NIEMCY / Brandenburgia - Prusy
Fryderyk III 1688-1701, gulden 1689 LCS, Berlin, v. Schr. 53/51, wygięcie z walca, bardzo ładny, bez błędów walcowania (typowych dla tych monet) dość rzadki
1 500 zł
1 200 zł
1019 NIEMCY / Brandenburgia - Prusy
Fryderyk III 1688-1701, ort 1700 CG, Królewiec, v. Schr. 760, znana tylko 1 odmiana (3 stemple), bardzo rzadki rocznik, wybite nieco uszkodzonym stemplem
II-/III+
EF-/VF+
1 250 zł
1 000 zł
1020 NIEMCY / Brunszwik - Wolfenbüttel
Henryk Młodszy 1514-1568, talar bez daty (1555), z nominałem Z4 przebitym z 44 (24 grosze), Riechenberg, srebro 28.75 g, Dav. 9049, Welter nachtrag 393, zacięty na ra..
7 500 zł
6 000 zł
1021 NIEMCY / Brunszwik - Wolfenbüttel
Henryk Juliusz 1589-1613, talar 1604, Andreasberg, srebro 29.09 g, Welter 645A, Dav. 6285, wyśmienity stan zachowania
I/I-
UNC/UNC-
3 750 zł
1022 NIEMCY / Brunszwik - Wolfenbüttel
Fryderyk Ulryk 1613-1634, talar 1620, Zellerfeld, srebro 28.24 g, Dav. 6303, Welter 1057A, na awersie niewielkie graffiti
800 zł
640 zł
1023 NIEMCY / Frankfurt - miasto
dukat 1648, złoto 3.42 g, Fr. 976, Joseph/Fellner 456, lekko gięty, ale piękny
2 000 zł
2 500 zł
1024 NIEMCY / Hamburg - miasto
dukat 1649, z tytulaturą Ferdynanda III, złoto 3.48 g, Fr. 1100, Gaed. 97, niewielka wada stempla i lekkie pęknięcie krążka, ale ładne lustro i piękny stan, egzemplar..
2 750 zł
1025 NIEMCY / Hesja - Darmstadt
Ludwik II 1830-1848, dwutalar 1844, AKS 100, Dav. 703, Thun 196, czyszczony
2 000 zł
1026 NIEMCY / Reuss - starsza linia
Henryk XX 1836-1859, dwutalar 1848, AKS 13, Dav. 797, Thun 279, patyna, rzadki, nakład tylko 2.400 egz.
5 500 zł
1027 NIEMCY / Saksonia
August 1553-1586, talar 1556, Annaberg, srebro 28.91 g, Kahnt 48, Merseb. 652, Schnee 703, Dav. 9791, na awersie drobne wady blachy i bardzo ładne lustro mennicze na ..
2 500 zł