Aukcja nr 57

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
Jesteś w: A57  MEDALE  POLSKA
916 POLSKA
Henryk Walezy -medal pośmiertny z 1627 roku autorstwa Pierre Regnier’a, upamiętniający przeniesienie królewskiego serca do kościoła w Saint - Cloud, Aw: Głowa w wieńc..
400 zł
917 POLSKA
Władysław IV Waza -kopia odlana w brązie medalu sygnowanego S.D. (Sebastian Dadler) wybitego w 1636 r. dla upamiętnienia uwolnienia Smoleńska z oblężenia Moskali, zaw..
750 zł
1 600 zł
918 POLSKA
Jan II Kazimierz -żeton z 1669 r, wybity w mennicy Montpellier po abdykacji króla gdy został opatem Saint-Germain-des-Pres, Aw: Głowa Ludwika XIV w prawo i napis : LV..
250 zł
200 zł
919 POLSKA
August III -żeton koronacyjny 1734 r., Aw: Korona i napis MERVIT ET TVEBITVR, Rw: Napis poziomy, srebro, 26 mm, 3.44 g, H-Cz. 2754, Racz. 374, patyna
500 zł
550 zł
920 POLSKA
Stanisław August Poniatowski -żeton koronacyjny 1764 r., Aw: Korona królewska i napis HANC IVSSIT FORTVNA MERERI, Rw: Napis poziomy, H-Cz. 3030, Racz. 488, srebro 29 ..
400 zł
320 zł
921 POLSKA
Gdańsk- żeton Ławy Trzech Króli 1771 r., Aw: Trzy korony, pomiędzy nimi gwiazdki, Rw: Data 1771, u góry i u dołu ozdobniki, H-Cz.7881 (R4), brąz, 31 mm, 8.04 g, Korpo..
750 zł
600 zł
922 POLSKA
Józef Łukasiewicz -medal sygnowany W A MALINOWSKI wybity w 1878 r., Aw: Popiersie 3/4 w prawo i napis IGNACY ŁUKASIEWICZ 1878, Rw: Poziomy napis W 25 TĄ / ROCZNICĘ / ..
1 000 zł
950 zł
923 POLSKA
medal na 550-lecie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 1882 r, Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, niżej data 1882 i napis w otoku: NA PAMIĄTKĘ PIĘCIO - WIEKO..
300 zł
924 POLSKA
zaślubiny Zdzisława Tarnowskiego i Zofii Potockiej -medal autorstwa Józefa Trębacza 1897 r., Aw: Tarcze z herbami Leliwa i Pilawa, napis w otoku i wygrawerowana data ..
250 zł
240 zł
925 POLSKA
Wystawa Przemysłowo - Rolnicza w Lublinie w 1901 r., medal sygnowany GERLACH i MEISSNER WARSZAWA, Aw: Napis WYSTAWA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA w LUBLINIE 1901, w otoku powt..
300 zł
550 zł
926 POLSKA
Fryderyk Chopin -medal jednostronny z 1910 roku z sygnaturą Lewandowski, wybity z okazji setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina; Popiersie Fryderyka Chopina w lewo..
300 zł
650 zł
927 POLSKA
Józef Sowiński -medal 1916, autorstwa Wincentego Trojanowskiego, Aw: Popiersie en face. Z lewej strony gałązka dębu, na której daty: 1777-1831. W otoku napis: J0ZEF S..
500 zł
928 POLSKA
Poznań -medal sygnowany G. MORIN wybity w 1911 roku z okazji Wschodnioniemieckiej Wystawy Przemysłu Rzemiosła i Rolnictwa, Aw: Widok Wieży Górnośląskiej i napis OSTDE..
400 zł
440 zł
929 POLSKA
Tadeusz Kościuszko, -medal autorstwa Jana Wysockiego wybity z okazji setnej rocznicy śmierci 1917 r., Aw: Popiersie w mundurze według portretu Grassiego i napis wokoł..
300 zł
240 zł
930 POLSKA
Odsłonięcie pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie na Placu Saskim 1923 r., -medal autorstwa Stanisława Ostrowskiego, Aw: Pomnik rozdziela datę: 3/V — 1923..
1 000 zł
1 300 zł
931 POLSKA
I Tour de Pologne, -medal złoty z uszkiem, sygnowany A Nagalski, przyznany przez redakcję Przegladu Sportowego za zajęcie IV miejsca w I wyścigu Dookoła Polski 7-16 w..
4 000 zł
4 200 zł
932 POLSKA
medal na X-lecie Odzyskania Wolności autorstwa T. Breyera 1928 r., Aw: Orzeł z cyfrą X na piersi i napis wokoło, Rw: Polonia z kagankiem w dłoni odrzuca miecz, srebro..
1 000 zł
800 zł
933 POLSKA
medal nagrodowy projektu J. Aumillera, Zjednoczenie Polskich Stowarzyszeń Hodowców Gołębi Pocztowych, 1928, r., Aw: Zamek królewski w Warszawie i kolumna Zygmunta, na..
500 zł
400 zł
934 POLSKA
medal nagroda Za konia remontowego” projektu Stefana R. Koźbielewskiego; Aw: Orzeł państwowy, wokoło napis MINISTERSTWO SPRAW WOJSKOWYCH, Rw: W wieńcu napis w trzech ..
300 zł
320 zł
935 POLSKA
700-lecie założenia miasta Torunia 1933 r., -medal autorstwa Stanisława Repety, Aw: Na górze stylizowany Orzeł, poniżej napis TORUŃ 1233-1933, niżej stylizowane tarcz..
300 zł