Aukcja nr 55
USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
337 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, odmiana z dużą cyfrą 4 w dacie, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 275 typ 1.a (R2), moneta wybita nieco uszkodzonym stemplem, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 250 zł | |
338 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1618, Gdańsk, na rewersie małe inicjały mincerza S - A (Samuela Ammona), Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 281 typ 3.a (R), patyna |
I/I- UNC/UNC- |
600 zł 1 000 zł
339 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1618, Gdańsk, na rewersie duże inicjały mincerza S - B (Stenzel Berman), Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 282 typ 3b (R), duża rysa na rewersie, ale piękny bez ś.. |
I- UNC- |
400 zł 750 zł
340 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło SIGI III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MAS, Rw: Tarcza herbowa bez ozdobników i napis wokoło SAM LIV NE.. |
III VF |
1 800 zł 1 600 zł
341 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, odmiana z (16) pod popiersiem, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 35 typ 5.d (R3), T. 3, rzadki, ciemna patyna |
III VF |
500 zł | |
342 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 61 typ 7.c (R) |
300 zł | |
343 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Gdańsk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 286 typ 3.d (R1), rzadki rocznik |
II- EF- |
1 000 zł 1 400 zł
344 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1624, Bydgoszcz, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 262 typ 13.o, ładnie zachowany |
300 zł | |
345 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1624/3, Gdańsk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 295 typ 4.d, lekko niecentrycznie wybity, ale ładnie zachowany |
II+ EF+ |
500 zł 550 zł
346 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1624/3, Gdańsk, nietypowa przebitka daty -cyfra 3 bardzo wyraźnie widoczna, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 294 typ 4.d (R1), bardzo ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
350 zł 650 zł
347 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1625, Gdańsk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 298 typ 4.e, rzadko spotykany tak piękny egzemplarz, patyna |
I- UNC- |
700 zł 1 200 zł
348 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1596, Malbork, odmiana z małą głową króla, pięknie zachowany |
I UNC |
400 zł 850 zł
349 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1596, Malbork, odmiana z dużą głową króla, bardzo rzadki i bardzo ładnie zachowany |
I- UNC- |
1 250 zł 4 000 zł
350 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1599, Malbork, odmiana z małą głową króla, piękny |
I- UNC- |
500 zł 900 zł
351 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1599, Malbork, odmiana z dużą głową króla, rzadki i bardzo ładny |
750 zł 850 zł
352 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1600, Malbork, odmiana napisu POLONIO, T. 6, rzadki i pięknie zachowany |
II+ EF+ |
2 000 zł 3 800 zł
353 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1600, Malbork, odmiana napisu POLONIE, T. 6, rzadki i ładnie zachowany |
1 500 zł 2 000 zł
354 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1601, Malbork, T. 8, rzadki i bardzo ładny |
II+ EF+ |
3 000 zł 4 200 zł
355 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1623, Kraków, odmiana z datą 16 - 23 po bokach nominału, T. 3, rzadki, ciemna patyna |
250 zł 280 zł
356 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1623, Kraków, data na końcu napisu otokowego, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł 260 zł