Aukcja nr 55
USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
234 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1565, Wilno, odmiana z małą datą, Ivanauskas 10SA4-1 |
II- EF- |
500 zł 1 600 zł
235 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1566, Wilno, mała Pogoń w herbie, Ivanauskas 10SA11-2, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
750 zł 2 200 zł
236 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1568, Wilno, Ivanauskas 10SA31-3, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
600 zł 800 zł
237 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1568, Wilno, Ivanauskas 10SA32-3, delikatna patyna |
II- EF- |
500 zł 1 300 zł
238 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1547, Wilno, Iger V.47.1.b (R5), Ivanauskas 8SA3-1, T. 15, złocony, ślad po zawieszce, bardzo rzadki |
III- VF- |
3 000 zł 2 600 zł
239 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1557, Gdańsk, na awersie popiersie króla w obwódce, Iger G.57.1.a (R4), bardzo ładny i rzadki, dużo menniczego połysku |
3 500 zł 7 500 zł
240 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1557, Gdańsk, na awersie popiersie króla bez obwódki, Iger G.57.2.a (R3), rzadki, patyna |
III VF |
2 000 zł 1 600 zł
241 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, na awersie popiersie króla i data, Iger V.62.1.d (R3), Ivanauskas 9SA4-1, T. 18, dość ładny jak na ten typ monety, ciemna patyna |
III VF |
3 000 zł | |
242 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, na awersie monogram, na rewersie Pogoń w tarczy, Iger V.62.3.a (R1), Ivanauskas 9SA22-5, bardzo ładny, ciemna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
500 zł 600 zł
243 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, na awersie monogram, na rewersie Pogoń w tarczy, Iger V.62.3.a (R1), Ivanauskas 9SA22-5 |
400 zł 550 zł
244 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1563, Wilno, Iger V.63.1.l (R), Ivanauskas 9SA36-7 |
400 zł 950 zł
245 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1564, Wilno, Iger V.64.1.a (R1), Ivanauskas 9SA50-8, bardzo ładny, patyna |
II/II+ EF/EF+ |
600 zł 700 zł
246 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1565, Tykocin, Iger V.65.1.d (R5), Ivanauskas 9SA60-9, T. 15, bardzo rzadka i ładnie zachowana moneta z cytatem z psalmu zwana trojakiem szyderczym |
III+/II- VF+/EF- |
3 000 zł 4 000 zł
247 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, Ivanauskas 6SA12-6, T. 3, rzadki i bardzo ładny, patyna |
750 zł 950 zł
248 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, odmiana z omyłkowym napisem SIGS, Ivanauskas 6SA14-6, T. 3, rzadki, ciemna patyna |
III VF |
750 zł 1 300 zł
249 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1547, Wilno, Ivanauskas 5SA7-4, patyna, bardzo ładny |
450 zł 550 zł
250 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1547, Wilno, Ivanauskas 5SA7-4 |
450 zł 440 zł
251 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1548, Wilno, Ivanauskas 5SA8-4, ładnie zachowany, patyna |
500 zł 1 200 zł
252 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską, 1555, Wilno, Ivanauskas 6SA22-7, T. 12, bardzo rzadki, ciemna patyna |
III VF |
1 000 zł | |
253 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz 1556, Gdańsk, odmiana z końcówką napisu PRVSSI, T. 4, rzadki |
III VF |
1 000 zł 800 zł