Aukcja nr 55

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
Jesteś w: A55  POLSKA  August II 1697-1733
646 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 3.43 g, Kahnt 241, Merseb. 389, Fr. 2827
5 000 zł
4 000 zł
647 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.45 g, Kahnt 281, Schön 82, Fr. 2822, piękny egzemplarz
6 000 zł
6 000 zł
648 August II 1697-1733
talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 29.12 g, Kahnt 101, Schnee 985, Dav. 7652, moneta przyszłego..
5 000 zł
649 August II 1697-1733
talar (Albertustaler) 1702, Lipsk, Aw: Krzyż Orderu Dannebroga na tle monogramu króla i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 26.68 g, Kahnt 325, Sc..
III+/II-
VF+/EF-
10 000 zł
650 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.01 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, patyna
3 000 zł
651 August II 1697-1733
talar 1715, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.22 g, Kahnt 108, Schnee 1009, Dav. 2653, bardzo ładny, pat..
II/II+
EF/EF+
15 000 zł
652 August II 1697-1733
talar zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca, srebro 28.93 g, Kahnt 309, Schnee 1020, Dav. 2660, talar wybity z okazji zaślubin królewicza..
II-/III+
EF-/VF+
7 000 zł
7 500 zł
653 August II 1697-1733
talar 1722, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.00 g, Kahnt 109, Schnee 1015, Dav. 2653, patyna
10 000 zł
654 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1698, Drezno, Kahnt 118, Merseb. 1418, Dav. 819, ładny, patyna
II/II+
EF/EF+
2 000 zł
655 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1699, Drezno, Kahnt 117, Merseb. 1427, Dav. 820, piękny egzemplarz, delikatna patyna
II+/I-
EF+/UNC-
4 000 zł
656 August II 1697-1733
2/3 talara (Cosel-gulden) 1707, Drezno, Kahnt 123, Dav. 821, ładny, patyna
II/II+
EF/EF+
2 500 zł
657 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1708, Drezno, Aw: Popiersie króla, Rw: Monogram króla i napis MONETA SAXONICA, Kahnt 124, Merseb. 1460, Dav. 823, na rewersie wada blachy, ładny,r..
5 000 zł
658 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1709, Drezno, Aw: Popiersie króla, Rw: Monogram króla i napis MONETA SAXONICA, Kahnt 124, Merseb. 1475, Dav. 823, zacięcie na obrzeżu, rzadki, cie..
8 000 zł
659 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1722, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, ładny, patyna
2 000 zł
1 600 zł