Aukcja nr 55

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
Jesteś w: A55  POLSKA  Zygmunt III Waza 1587-1632
326 Zygmunt III Waza 1587-1632
dukat 1609, Kraków, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło SIGIS III D G - REX POL ET SVE, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło 09 MONETA NOVA - AVREA REG POL 16, zł..
15 000 zł
38 000 zł
327 Zygmunt III Waza 1587-1632
dukat 1629, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło SIGIS III D G REX POL M D L R PR, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MONE AVREA CIVI GEDANENSIS, złoto 3.4..
40 000 zł
328 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem Półkozić (podskarbiego Hermolausa Ligęzy) pod popiersiem, ciekawy wariant w napisie POLO litera O słabo odbita a w jej środku ..
II-/III+
EF-/VF+
7 500 zł
6 000 zł
329 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1629, Bydgoszcz, nieco rzadsza odmiana z herbem Półkozic pod tarczą herbową, srebro 28.61 g, Dav. 4316, T. 6, patyna
4 000 zł
4 800 zł
330 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar oblężniczy 1629, Toruń, Aw: Widok płonącego miasta, na pierwszym planie Wisła z mostem, siedmioma statkami i czółnem oraz kanał z jednym statkiem i dwoma czółna..
30 000 zł
36 000 zł
331 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1630, Toruń, Aw: Półpostać króla w prawo i napis wokoło SIG III D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVS MA, Rw: Herb Torunia, po bokach litery I - I mincerza Jakub..
20 000 zł
332 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1631, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla z herbem Półkozic poniżej, napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.08 g, Dav. 4316, T. 6, minimalne menn..
5 000 zł
4 800 zł
333 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1613, Gdansk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 274 typ 1.a (R2), moneta w pudełku PCGS z certyfikatem MS62, bardzo ładny
2 000 zł
10 000 zł
334 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1613, Gdańsk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 274 typ 1.a (R2), moneta z końca blachy ładny
1 500 zł
2 200 zł
335 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1613, Gdańsk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 274 typ 1.a (R2), moneta z końca blachy, patyna
1 000 zł
800 zł
336 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1614, Gdańsk, odmiana z małą cyfrą 4 w dacie, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 275 typ 1.a (R2), ładnie zachowany, patyna
II/II+
EF/EF+
1 250 zł
1 700 zł
337 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1614, Gdańsk, odmiana z dużą cyfrą 4 w dacie, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 275 typ 1.a (R2), moneta wybita nieco uszkodzonym stemplem, patyna
II-/III+
EF-/VF+
1 250 zł
338 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1618, Gdańsk, na rewersie małe inicjały mincerza S - A (Samuela Ammona), Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 281 typ 3.a (R), patyna
I/I-
UNC/UNC-
600 zł
1 000 zł
339 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1618, Gdańsk, na rewersie duże inicjały mincerza S - B (Stenzel Berman), Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 282 typ 3b (R), duża rysa na rewersie, ale piękny bez ś..
400 zł
750 zł
340 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1621, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło SIGI III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MAS, Rw: Tarcza herbowa bez ozdobników i napis wokoło SAM LIV NE..
1 800 zł
1 600 zł
341 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1621, Bydgoszcz, odmiana z (16) pod popiersiem, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 35 typ 5.d (R3), T. 3, rzadki, ciemna patyna
500 zł
342 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1621, Bydgoszcz, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 61 typ 7.c (R)
300 zł
343 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1621, Gdańsk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 286 typ 3.d (R1), rzadki rocznik
1 000 zł
1 400 zł
344 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1624, Bydgoszcz, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 262 typ 13.o, ładnie zachowany
300 zł
345 Zygmunt III Waza 1587-1632
ort 1624/3, Gdańsk, Shatalin/Dienisienko/Pyadyshev nr 295 typ 4.d, lekko niecentrycznie wybity, ale ładnie zachowany
500 zł
550 zł