Aukcja nr 36
USD/PLN: 2.820 | EUR/PLN: 3.800 | data: 26-05-2007
714 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki, klipa, srebro 37.83 g, Parchimowicz P-159, wybito 300 sztuk, bardzo efektowna moneta, patyna |
I- UNC- |
7 500 zł 14 500 zł
715 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, 81 perełek, srebro 24.89 g, Parchimowicz 113 b, wybito 1.000 sztuk, efektowna, jedna z najładniejszych monet II RP |
II+/I- EF+/UNC- |
9 000 zł 15 000 zł
716 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, 81 perełek, srebro 24.95 g, Parchimowicz 113 b, wybito 1.000 sztuk, drobne uderzenie na rancie, patyna |
II+ EF+ |
7 500 zł 13 500 zł
717 | Wolne Miasto Gdańsk 10 guldenów 1935, Berlin, Ratusz Gdański, Parchimowicz 69, rzadkie w ładnym stanie zachowania |
II/II- EF/EF- |
8 000 zł 10 500 zł
718 | Wolne Miasto Gdańsk 10 guldenów 1935, Berlin, Ratusz Gdański, Parchimowicz 69, rzadkie, moneta lekko czyszczona |
II- EF- |
6 000 zł 6 600 zł
719 | Wolne Miasto Gdańsk 5 guldenów 1923, Utrecht, Kościół Marii Panny, Parchimowicz 65 a |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 000 zł |
720 | Wolne Miasto Gdańsk 5 guldenów 1932, Berlin, Kościół Marii Panny, Parchimowicz 66 |
5 000 zł 7 100 zł
721 | Wolne Miasto Gdańsk 1 gulden 1923, Utrecht, Koga, Parchimowicz 61 a, smuga patyny, bardzo ładny |
I UNC |
400 zł 740 zł
722 | Wolne Miasto Gdańsk 1 gulden 1923, Utrecht, Koga, Parchimowicz 61 a, ładny |
I- UNC- |
300 zł |
723 | Wolne Miasto Gdańsk 1 gulden 1932, Gdańsk, Parchimowicz 62 |
I- UNC- |
300 zł 540 zł
724 | Wolne Miasto Gdańsk 1/2 guldena 1923, Utrecht, Koga, Parchimowicz 59 a, patyna |
I- UNC- |
250 zł |
725 | Wolne Miasto Gdańsk 1 fenig 1926, Berlin, Parchimowicz 53 b, piękny, patyna |
I UNC |
100 zł 420 zł
726 | Wolne Miasto Gdańsk 1 fenig 1930, Berlin, Parchimowicz 53 d, idealny z naturalnym kolorem |
I UNC |
150 zł 1 100 zł
727 | Wolne Miasto Gdańsk 1 fenig 1937, Berlin, Parchimowicz 53 e, piękny, polakierowany |
I UNC |
100 zł 80 zł
728 | Getto Łódź 20 marek 1943, Łódź, Parchimowicz 16, bardzo rzadkie, ładnie zachowane |
II- EF- |
4 000 zł 4 600 zł
729 | Getto Łódź 5 marek 1943, Łódź, aluminium, Parchimowicz 14 a, bardzo ładny egzemplarz |
I UNC |
300 zł 1 050 zł
730 | Rzeczpospolita Polska i PRL 1949-1989 komplet monet obiegowych 1949-2007, łącznie 500 sztuk (w tym 13 srebrnych), prawie wszystkie monety w wyśmienitym stanie zachowania, 20 groszy 1949, 50 groszy 1967 i .. |
I/I- UNC/UNC- |
12 000 zł |
731 | Rzeczpospolita Polska i PRL 1949-1989 10.000 złotych 1988, Warszawa, Jan Paweł II, srebro 31.02 g, Parchimowicz 367, stempel lustrzany, ślady patyny |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 800 zł
732 | Rzeczpospolita Polska i PRL 1949-1989 10.000 złotych 1989, Warszawa, Jan Paweł II, złoto 30.93 g, Parchimowicz 369 c, moneta wybita w ilości 1.000 sztuk stemplem zwykłym, rzadkie |
I- UNC- |
6 000 zł 12 500 zł
733 | Rzeczpospolita Polska i PRL 1949-1989 komplet monet: 10.000, 5.000, 2000 i 1.000 złotych 1989, Warszawa, Jan Paweł II, Parchimowicz 369 b, 357, 354 i 341, złoto 31.16 g, 15.51 g, 7.68 g i 3.08 g, monety w.. |
I UNC |
30 000 zł 34 000 zł