Aukcja nr 36
USD/PLN: 2.820 | EUR/PLN: 3.800 | data: 26-05-2007
232 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1629, Gdańsk, H-Cz. 1607 R1, T. 10, Fr. 10, Kaleniecki s. 193, złoto 3.46 g, ładnie zachowany egzemplarz ze starą patyną |
8 000 zł 14 500 zł
233 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, 28.03 g, Dav. 4315, T. 6, drobna wada krążka, patyna |
3 500 zł 3 700 zł
234 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, 28.41 g, Dav. 4315, T. 6, na awersie ślady po naprawianiu tła, ciemna patyna |
2 750 zł 3 300 zł
235 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar oblężniczy 1629, Toruń, Aw: Widok płonącego miasta i napis wokoło FIDES ET CONSTANTIA PER IGNEM PROBATA, Rw: Herb Torunia i napis w 7 rzędach THORVNIA / HOSTILI.. |
III VF |
17 500 zł | |
236 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, wąskie popiersie króla bez kokardy, 28.60 g, Dav. 4315, T. 6, ładny egzemplarz, patyna |
II- EF- |
3 500 zł 4 400 zł
237 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, wąskie popiersie króla z kokardą, 28.43 g, Dav. 4315, T. 6, ciemna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
2 750 zł 2 600 zł
238 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, szerokie popiersie króla, 28.21 g, Dav. 4315, T. 6, drobna wada krążka na awersie, patyna |
2 500 zł 2 700 zł
239 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Toruń, odmiana z literami H - L, 28.44 g, Dav. 4371, T. 18, efektowna moneta ze starą patyną |
II- EF- |
10 000 zł 15 000 zł
240 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Toruń, 27.69 g, H-Cz. 5814 R1, Dav. 4372, T. 20, drobna wada krążka, ciemna patyna |
III VF |
5 000 zł 5 400 zł
241 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1632, Bydgoszcz, 28.08 g, Dav. 4326, T. 8, rzadszy rocznik |
III VF |
3 500 zł | |
242 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtalar 1631, Bydgoszcz, Aw: Półpostać króla i napis wokoło SIGIS III DG REX POL M D herb Półkozic LIT RVS PRVSI MASO, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery I - I i d.. |
20 000 zł 21 500 zł
243 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1612, Gdańsk, kropka nad łapą niedźwiedzia, ładnie zachowany |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 600 zł
244 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1613, Gdańsk, odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, patyna |
1 000 zł 2 400 zł
245 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1613, Gdańsk, kropka nad łapą niedźwiedzia |
1 000 zł 1 700 zł
246 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, małe cyfry 1 i 4 w dacie, rzadki, delikatna patyna |
1 000 zł 2 200 zł
247 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, duże cyfry 1 i 4 w dacie, rzadki, delikatna patyna |
III VF |
500 zł 700 zł
248 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, duże popiersie króla i prosta tarcza herbowa |
800 zł 760 zł
249 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, małe popiersie króla i wysoka kryza, patyna |
II- EF- |
600 zł 480 zł
250 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616 Gdańsk, kropka kończy napis na awersie, lekko uszkodzone tło za głową króla, ale bardzo ładne lustro mennicze |
I-/II+ UNC-/EF+ |
600 zł 1 200 zł
251 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, dwukropek i rozetka kończą napis na awersie |
300 zł 360 zł