Aukcja nr 36
USD/PLN: 2.820 | EUR/PLN: 3.800 | data: 26-05-2007
179 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1566, Wilno, Ivanauskas 658:96, wyśmienity egzemplarz |
I- UNC- |
1 000 zł 2 500 zł
180 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1566, Wilno, Ivanauskas 658:96, na rewersie ślad dwukrotnego uderzenia stempla, bardzo ładny |
I-/II |
600 zł 620 zł
181 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1568, Wilno, Ivanauskas 672:96 |
II/II- EF/EF- |
600 zł 580 zł
182 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1568, Wilno, Ivanauskas 668:96, ciemna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
400 zł 360 zł
183 | Zygmunt II August 1545-1572 zestaw monet grosz 1535, Wilno i czworak 1568 oraz 1569. Wilno, Ivanauskas 360:40, 671:96 i 677:96, razem 3 sztuki |
III-/IV+ VF-/F+ |
400 zł 400 zł
184 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1557, Gdańsk, odmiana z popiersiem króla bez obwódki i z lilijką na końcu napisu oraz krzyżykami po bokach daty, T. 3, rzadki, patyna |
III VF |
1 500 zł 1 450 zł
185 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, herb Topór pod monogramem i Pogoń na tarczy, Ivanauskas 623:94 |
III+/II- VF+/EF- |
350 zł 520 zł
186 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, herb Topór pod monogramem i Pogoń na tarczy, Ivanauskas 623:94, ciemna patyna |
250 zł 520 zł
187 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, bez herbu Topór, Pogoń bez tarczy, patyna |
III VF |
250 zł 270 zł
188 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1563, Wilno, końcówki napisów L / LI, Ivanauskas 629:94 |
II- EF- |
350 zł 500 zł
189 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1563, Wilno, końcówki napisów LI / LI, Ivanauskas 631:94 |
250 zł 640 zł
190 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1565, Wilno lub Tykocin, Ivanauskas 647:95, T. 15, rzadka moneta z cytatem z psalmu zwana trojakiem szyderczym, ciemna patyna |
3 000 zł | |
191 | Zygmunt II August 1545-1572 zestaw monet trojak 1564 i półgrosze 1559 oraz 1561, Wilno, Ivanauskas 640:94, 503:77 i 512:77, razem 3 sztuki |
III VF |
300 zł 320 zł
192 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, Ivanauskas 584:86, T. 3 |
II- EF- |
500 zł 520 zł
193 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1546, Wilno, Ivanauskas 557:82 |
300 zł 520 zł
194 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1548, Wilno, Ivanauskas 560:83, luksusowy stan zachowania |
I UNC |
2 000 zł 4 000 zł
195 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz 1556, Gdańsk, T. 4, drobna wada bicia, rzadki |
III VF |
1 250 zł 1 600 zł
196 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1559, Wilno, Ivanauskas 597:87, T. 12, wada blachy, rzadki |
III- VF- |
500 zł 540 zł
197 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1567, Tykocin, Ivanauskas 571:84, na awersie wada blachy, delikatna patyna |
250 zł 270 zł
198 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1568, Tykocin, Ivanauskas 576:84, rzadko spotykany tak ładny egzemplarz |
400 zł 600 zł