Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
398 | August III 1733-1763 szóstak 1756, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kam. 783, Merseb. 1785. |
100 zł 130 zł
399 | August III 1733-1763 trojak 1755, Gdańsk, Aw: Monogram królewski, Rw: Herb Gdańska i napis, Kam. 935 R2, Merseb. 1803., Bahr.8603 |
100 zł 190 zł
400 | August III 1733-1763 dwugrosz wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis, Rw: Tron i napis, Kam. 1520 R, Merseb. 1699. |
III VF |
150 zł | |
401 | August III 1733-1763 1/24 talara 1756, Lipsk, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Nominał w wieńcu, Kam. 1230, Merseb. 1768. |
II+ EF+ |
100 zł 120 zł
402 | August III 1733-1763 1/24 talara 1763, Lipsk, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał i napis, Kam. 1253, Merseb. 1770, patyna. |
80 zł 120 zł
403 | August III 1733-1763 1/48 talara (półgrosz) 1753, Lipsk, Aw: Monogram królewski, Rw: Nominał, Kam. 1172 R5, Merseb. 1771, duża rzadkość, gabinetowy stan zachowania, próba. |
I UNC |
500 zł 1 300 zł
404 | August III 1733-1763 1/48 talara 1755, Lipsk Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał w wieńcu, Kam. 1176, Merseb. 1772, stan gabinetowy-rzadkość. |
I UNC |
300 zł 460 zł
405 | August III 1733-1763 grosz 1754, Gubin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kam. 741. |
III VF |
25 zł | |
406 | August III 1733-1763 zestaw szelągów miedzianych 1752, Gubin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kam. 683 (bez literki), Kam. 684 (literka A), Kam. 703 (literka V), razem .. |
III VF |
60 zł 48 zł
407 | August III 1733-1763 szeląg 1761, Elbląg, Aw: Monogram królewski, Rw: Herb Elbląga i napis, Kam. 1051, Bahr. 9529. |
II+ EF+ |
200 zł 200 zł
408 | August III 1733-1763 szeląg 1763, Elbląg, j.w., Kam. 1061, Bahr. 9537. na rewersie litery ICS |
III VF |
80 zł |