Aukcja nr 12
USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
522 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 1 grosz 1931. piękny stan zachowania; patyna |
I UNC |
35 zł 55 zł
523 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 1 grosz 1934, wyśmienity stan zachowania; piękna patyna |
I UNC |
55 zł 75 zł
524 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 zestaw monet: okupacja ziem polskich podczas I Wojny Światowej 2 szt., Królestwo Polskie 2 szt., RzeczpospolitaPolska 88 szt., między innymi: 2 złote 1924 odwrotka (I.. |
I-III |
8 000 zł 7 400 zł
525 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 100 bez nazwy jednostki pieniężnej 1922, wybito 100 sztuk, brąz 9.06 g. |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 050 zł
526 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Orzeł Strzelecki; na rewersie napis: PRÓBA, wybito 100 sztuk, srebro 21.80 g. |
I- UNC- |
3 500 zł 3 200 zł
527 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Piłsudski, klipa, wybito 300 sztuk, srebro 40.42 g., patyna |
I UNC |
3 500 zł 4 200 zł
528 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja 81 perełek, nakład nieznany, nie notowane w literaturze, wybita stemplem lustrzanym,srebro 25.05 g. |
St. Lustrz. |
4 000 zł 6 700 zł
529 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Konstytucja, 81 perełek, wybito 1.000 sztuk; jedna z pierwszych odbitek, srebro 24.95 g. |
I UNC |
3 000 zł 3 750 zł
530 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1927, Nike; na rewersie napis PRÓBA, wybito 81 sztuk, srebro 18.54 g. |
I- UNC- |
2 500 zł 2 150 zł
531 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1936, Statek, na rewersie napis PRÓBA, wybito 110 sztuk, srebro 11.00 g. |
I UNC |
2 000 zł 2 500 zł
532 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1936, Statek, klipa, wybito 200 sztuk, srebro 20.10 g.; patyna |
I UNC |
4 000 zł 3 800 zł
533 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 2 złote 1928, emisja prywatna, Aw: Orzeł i napis, Rw: Matka Boska Częstochowska z Dzieciątkiem i napis, monetawybita własnym stemplem przez sopockiego kolekcjonera Am.. |
I UNC |
1 700 zł 1 700 zł
534 | Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne 50 groszy 1938, na rewersie napis PRÓBA, nakład nieznany, żelazo 4.11 g.; patyna |
I UNC |
1 000 zł |
535 | Wolne Miasto Gdańsk 5 fenigów 1932, piękny stan zachowania |
I UNC |
35 zł 70 zł
536 | Getto Łódzkie 20 marek 1943, bardzo rzadka, aluminium |
1 000 zł 800 zł
537 | Getto Łódzkie 10 marek 1943, aluminiomagnez |
III- VF- |
40 zł 70 zł
538 | Getto Łódzkie 10 marek 1943, aluminium |
35 zł 44 zł
539 | Getto Łódzkie 5 marek 1943, aluminiomagnez |
IV F |
30 zł 60 zł
540 | PRL 1952-1989 2000 złotych 1977, Chopin |
I UNC |
600 zł 620 zł
541 | PRL 1952-1989 2000 złotych 1979, Skłodowska-Curie |
I UNC |
350 zł 300 zł