Aukcja nr 12

USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
Jesteś w: A12  POLSKA
82 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1534, Toruń, Aw: Popiersie i napis, Rw: Napis, Gum.535, Kurp.360 R3, T.18, ślad po zawieszce i stare złocenieogniowe
450 zł
83 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1536, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.569, Kurp.496 R1
150 zł
200 zł
84 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1536, Elbląg, Aw: Napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Gum.586, Kurp.616 R1
200 zł
410 zł
85 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1537, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.570, Kurp.504 R1
160 zł
500 zł
86 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1537, Gdańsk, j.w., odmiana PRVSSI, Gum.570, Kurp.506 R1
150 zł
120 zł
87 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Aw: Popiersie w czepcu i koronie oraz napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.572, Kurp.522 R1,stara patyna
200 zł
230 zł
88 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, Aw: Popiersie w czepcu i koronie oraz napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.572, Kurp.521 R1
200 zł
190 zł
89 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1539, Gdańsk, j.w. ale odmienny napis: PRVS, Gum.572, Kurp.518 R1
150 zł
200 zł
90 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1540, Elbląg, Aw: Napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.586, Kurp.624 R1
200 zł
350 zł
91 Zygmunt I Stary 1506-1548
trojak 1540, Elbląg, j.w., Gum.586, Kurp.624 R1, drobne niedobicie
150 zł
170 zł
92 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1506, Głogów, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum.474, Kurp.4, pierwsza datowana moneta polska
250 zł
470 zł
93 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1508 ?, Głogów, j.w., Gum.474, Kurp.5 R7, H-Cz. 10049 R8, w cyfrze 8 brak górnej części; wielu naukowcówm.in. Gumowski odczytują ten znak jako 8. Innego zdania ..
800 zł
820 zł
94 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1529, Kraków, Aw: Korona i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum.484, Kurp.49 R
80 zł
85 zł
95 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1530, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Orzeł Ziem Pruskich i napis, Gum.526, Kurp.289 R, drobnaryska w tle na awersie
45 zł
90 zł
96 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1535, Wilno, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, odmiana z literą N pod Pogonią, Gum.515, Kurp.198 R4, T.7
200 zł
160 zł
97 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1535, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.562, Kurp.463 R1
100 zł
200 zł
98 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1535, Elbląg, Aw: Orzeł Ziem Pruskich i napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Gum.582, Kurp.598 R
75 zł
60 zł
99 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1536, Wilno, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum.517, Kurp.-, H-Cz.4873 (podobny), odmiana z literą J
180 zł
240 zł
100 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1538, Gdańsk, Aw: Popiersie w czepcu i koronie oraz napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.564, Kurp.479 R
75 zł
60 zł
101 Zygmunt I Stary 1506-1548
grosz 1539, Gdańsk, j.w., Gum.565, Kurp.482 R
50 zł
40 zł