Aukcja nr 12
USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
791 | Matka Boska Częstochowska, wykonana w Mennicy Państwowej autorstwa S.R. Kożbielewskiego, bita, niesygnowanabrąz 92 x 61 mm |
I- UNC- |
60 zł 160 zł
792 | plakieta niesygnowana wybita nakładem Sekcji Przemysłu Wojennego przy Zrzeszeniu Przemysłu Metalowego,w 1926 roku z okazji wizyty delegacji wojskowej Królestwa Rumuni.. |
I- UNC- |
60 zł 95 zł
793 | Pomorze medal nagrodowy Pomorskiej Izby Handlowej za osiągnięcia w rzemiośle artystycznym. Aw: Gryf pomorski na pniudrzewa i napisy, Rw: W ozdobnym wieńcu z emblematami rzemi.. |
150 zł 150 zł
794 | Śląsk medal wybity w 1741 roku- hołd Śląska Fryderykowi Wielkiemu w czasie pierwszej wojny śląskiej, Aw: Popiersiekróla i napis, Rw: Stojąca Borussia przyjmuje koronę od kl.. |
200 zł 360 zł
795 | Austria medal sygnowany MB (Martin Brunner) wybity w 1701 dla upamiętnienia sukcesów księcia Eugeniusza Sabaudzkiegow okresie wojny o sukcesję hiszpańską, Aw: Popiersie księc.. |
III VF |
600 zł 850 zł
796 | Austria miniaturki Orderu Franciszka Józefa i Orderu Żelaznej Korony zawieszone na łańcuszku, złoto emaliowane, waga12.74 g., punca na zawieszce łańcuszka, uszkodzenia emalii.. |
1 000 zł | ||
797 | Francja medalik sygn. DEN JEUFF (Denon i Jeuffroy) wybity w 1804/1805 r., Aw: Głowa Napoleona i napis, Rw: Dwajantyczni wojownicy niosący cesarza na tarczy i napis, srebro 13.. |
120 zł | |
798 | Grecja medal sygn. K §AN°E wybity w 1836 r. ku czci greckiej pary królewskiej, Aw: Popiersia pary królewskiej i napis, Rw:Herby małżonków na tle korony i płaszcza królewskie.. |
I UNC |
120 zł 170 zł
799 | Holandia medal sygnowany ARON DEAUX F wybity w 1697 roku z okazji traktatu pokojowego w Ryswick zawartegopomiędzy Francją, Holandią, Anglią i Hiszpanią uznającego Wilhelma III.. |
II/III EF/VF |
1 000 zł 800 zł
800 | Holandia medal sygnowany I.P.SCHOUBERG F., wybity w 1849 roku z okazji śmierci króla Wiliama II, Aw: Popiersie królai napis wokół, Rw: Siedząca kobieta obok ołtarza; napisy wo.. |
I- UNC- |
150 zł 120 zł
801 | Holandia medal wybity w 1862 r., poświęcony Kompanii Holenderskiej do Handlu z Japonią, Aw: Tarcze herbowe i napis, Rw:Napisy japońskie i holenderskie, brąz 38.4 mm, 22.55 g. |
I- UNC- |
80 zł 65 zł
802 | Niemcy medal na 5 rocznicę ślubu (XVIII w.), Aw: Alegoryczna scena zaślubin i napis, Rw: Scena w sypialni i napis, lanyi cyzelowany; srebro 32 mm, 10.08 g. |
III VF |
100 zł 80 zł
803 | Niemcy Hamburg, medal niesygn, wybity w 1744 roku z okazji pojawienia się komety, Aw: Scena lotu komety ku Ziemi i data,Rw: Napis w sześciu poziomych wierszach, Brett.2276, .. |
100 zł 250 zł
804 | Niemcy medal religijny sygn. L wybity w XVIII w., Aw: Scena modłów przed płonącym ołtarzem, w tle tęcza i napis, Rw: Arkapłynąca po wodzie , ptak z gałązką w dziobie oraz na.. |
I/II UNC/EF |
200 zł | |
805 | Niemcy medal wybity w 1799 roku sygn. Stierle i Guillemard z okazji końca XVIII stulecia, Aw: Geniusz gaszący pochodnięi napisy, Rw: Głowy Fryderyka II, Katarzyny II i Józef.. |
II+ EF+ |
180 zł 145 zł
806 | Niemcy Prusy- medal z dolutowanym uchem sygn. L.HELD F., G.LOOS DIR wybity w 1835 roku z okazji wspólnychmanewrów wojsk pruskich i rosyjskich, Aw: Głowy Fryderyka Wilhelma I.. |
125 zł 120 zł
807 | Niemcy Prusy- medal sygn. W.KULLRICH IN BERLIN, wybity w 1875 roku z okazji wystawy rzemiosł artystycznych PrusWschodnich w Królewcu, Aw: Hala wystawowa w kartuszu, powyżej .. |
125 zł 170 zł
808 | Niemcy medal Karla Goetza wybity w 1910 r. z okazji pojawienia się komety Halleya, Aw: Słońce, niżej kometa i wokółnapisy, Rw: Alegoryczna scena pojawienia się komety, wokół.. |
I- UNC- |
150 zł 400 zł
809 | Niemcy medal sygnowany LAUER NURNBERG, wybity w 1910 r. dla upamiętnienia pojawienia się komety Halleya, Aw:Widok lecącej komety i napis, Rw: Nagi klęczący mężczyzna, kometa.. |
60 zł 140 zł
810 | Niemcy I Wojna Światowa- medal patriotyczny 1914 r., sygn. OERTEL BERLIN, Aw: Popiersia cesarzy Franciszka Józefai Wilhelma II oraz napis, Rw: Patriotyczny napis na tle akce.. |
125 zł 150 zł