Aukcja nr 8

USD/PLN: 2.370 | EUR/PLN: 3.010 | data: 19-11-1994
Jesteś w: A8  POLSKA
363 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, Aw: Napis, Rw: Pomnik i napis, Kop.313.I -R-, Merseb.1835, moneta wybitaz okazji ślubu księżniczki Marii Józefy z Ludwikiem Delfinem..
450 zł
480 zł
364 August III 1733-1763
dwuzłotówka 1753, Lipsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop.332.I.1c -R-, Merseb.1778,moneta rzadko spotykana w handlu
80 zł
150 zł
365 August III 1733-1763
1/3 talara 1752, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop.262.1D.19, Merseb.1756
150 zł
210 zł
366 August III 1733-1763
1/3 talara 1754, Drezno, j.w., Kop.262.1D.21, Merseb.1756
100 zł
367 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, pod tarczą litera T, Kop.329.I.2a -R-, typmonety rzadko spotykanej w handlu
80 zł
155 zł
368 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Aw: j.w., Rw: Tarcza herbowa i napis, Merseb.1781
80 zł
140 zł
369 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Aw: j.w., Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.330.II-2, Merseb.1779, odmiana z małą głową,rzadko spotykana w handlu
75 zł
155 zł
370 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, j.w., Merseb.1781, odmiana z wąskim popiersiem, rzadko spotykana w handlu
80 zł
175 zł
371 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, j.w., Merseb. 1780, odmiana z dużym popiersiem
80 zł
200 zł
372 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk, j.w., Kop.330.1I.4b, Merseb.1782
80 zł
373 August III 1733-1763
szóstak 1753, Lipsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.327.1 -R-, Merseb.1784, odmianaz Sz zamiast VI- rzadko spotykana w handlu
45 zł
65 zł
374 August III 1733-1763
szóstak 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.328.II.2, Merseb.1785, bardzorzadki w tym stanie zachowania
60 zł
140 zł
375 August III 1733-1763
szóstak 1755, Lipsk, j.w., Kop.328.II.3 -R-, Merseb.1785, moneta lakierowana
50 zł
50 zł
376 August III 1733-1763
szóstak 1755, Lipsk, j.w., odmiana z małym popiersiem
40 zł
32 zł
377 August III 1733-1763
szóstak 1756, Lipsk, j.w., Kop.328.II.4 -R-, Merseb.1785, moneta rzadka w tym stanie zachowania
50 zł
140 zł
378 August III 1733-1763
szóstak 1760, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kop.350.1 -R-, Merseb.1799, odmianaz obwódkami na awersie i rewersie- ładna stara patyna
80 zł
145 zł
379 August III 1733-1763
szóstak 1761, Gdańsk, j.w., Kop.351,II.2a-R-, Merseb.1799
60 zł
70 zł
380 August III 1733-1763
dwugrosz 1738, Drezno, Aw: Napis, Rw: Dwa serca na ołtarzu i napis, Kop.297.1, moneta wybita z okazji ślubuksiężniczki Marii Amalii z Karolem Sycylijskim; bardzo ładn..
80 zł
90 zł
381 August III 1733-1763
trojak 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.326.II.2b -RR-, Merseb.1787
60 zł
50 zł
382 August III 1733-1763
1/24 talara 1763, Lipsk, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Kop.288.VL, Merseb.1762
40 zł
40 zł