Aukcja nr 8
USD/PLN: 2.370 | EUR/PLN: 3.010 | data: 19-11-1994
169 | Zygmunt August 1545-1572 półkopek 1564, Wilno, Aw: Monogram, Rw: Tarcza herbowa, Kop.I -RR-, Gum. 629, H-Cz.528 R5, drobnerysy w tle, pierwszy polski talar- ciekawa kompozycja renesansowej mo.. |
III- VF- |
3 000 zł 5 500 zł
170 | Zygmunt August 1545-1572 czworak 1566, Wilno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze z herbami Polski i Litwy i napis, Kop.1.2 -R-,Gum.624. |
I- UNC- |
150 zł 300 zł
171 | Zygmunt August 1545-1572 czworak 1567, Wilno, j.w., Kop.I.3 -R-, Gum.624 |
II+ EF+ |
140 zł 150 zł
172 | Zygmunt August 1545-1572 czworak 1569, Wilno, j.w., Kop.1.5 -R-, Gum.624. |
70 zł | |
173 | Zygmunt August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, Aw: Monogram i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.V.l -R-, Gum.621 |
80 zł 85 zł
174 | Zygmunt August 1545-1572 trojak 1565, Wilno, Aw: Pogoń i napis, Rw: Napis: QVI HABITAT..., Kop.VI.l -RR-, Gum.623, T.15, takzwany trojak szyderczy z cytatem z psalmu |
III VF |
320 zł 360 zł
175 | Zygmunt August 1545-1572 zestaw groszy 1547 Wilno i 1567 Tykocin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.II.2 -R-, Kop.III.2 -R-, razem2 sztuki |
70 zł 85 zł
176 | Zygmunt August 1545-1572 grosz 1566, Tykocin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Pogoń i napis, Kop.III -RR-, Gum.616 -R-, T.12, ładna starapatyna |
250 zł 340 zł
177 | Zygmunt August 1545-1572 dwudenar 1570, Wilno, Aw: Monogram, Rw: Pogoń, Kop.1,5, Gum.595 |
30 zł 36 zł
178 | Zygmunt August 1545-1572 denar 1550, Wilno, Aw: Orzeł, Rw: Pogoń, Kop.1.6 -RRR-, Gum.592 -R-, T.35 |
200 zł 160 zł
179 | Zygmunt August 1545-1572 denar 1554, Gdańsk, Aw: Orzeł, Rw: Herb Gdańska, Kop.1.5 -RR-, Gum.640, T.8 |
50 zł 85 zł
180 | Zygmunt August 1545-1572 zestaw denarów 1555 i 1556, Wilno, Aw: Orzeł, Rw: Pogoń, Kop.1.11 -R-, Kop.1.12 -R-, Gum.592, T.6 |
80 zł 80 zł
181 | Zygmunt August 1545-1572 zestaw denarów 1557 i 1558, Wilno, j.w., Kop.1.13 -R-, Kop.1.14 -R-, Gum.592 |
80 zł 85 zł
182 | Zygmunt August 1545-1572 denar miasta Wschowy, Aw: Orzeł, Rw: Herb Wschowy, awers jak Kop.I, rewers nie notowany, rzadkospotykana w handlu odmiana- ułamany |
III- VF- |
120 zł 100 zł