Aukcja nr 8

USD/PLN: 2.370 | EUR/PLN: 3.010 | data: 19-11-1994
Jesteś w: A8  Medale obce
709 Śląsk
medal sygnowany IN (Jan Neidhardt- medalier z Oleśnicy), b.d., wybity z okazji ślubu Christiana Ulryka księciaWirttembersko- Oleśnickiego z Anną Elżbietą, córką Chris..
250 zł
550 zł
710 Śląsk
medal sygnowany IRE (Johann Reinhard Engelhard- medalier z Wrocławia), wybity w 1700 roku, Aw:Panorama miasta i napis poniżej, Rw: Ołtarz z dwoma sercami, po bokach s..
1 000 zł
820 zł
711 Śląsk
medal wybity z okazji zawarcia pokoju w Cieszynie w okresie wojny prusko- austriackiej o Śląsk w 1779 roku,Aw: Anioł unoszący się nad Cieszynem, poniżej napis i data,..
III-
VF-
40 zł
712 AUSTRIA
medal sygnowany JK i CV (J. Kittel i C. Vinck) wybity w 1686 roku dla upamiętnienia zdobycia Ofen, Aw:Hungaria i Dunaj siedzące obok płonącego ołtarza i napis, Rw: Or..
2 000 zł
2 100 zł
713 AUSTRIA
medal sygnowany ..SCHOLZ, wybity w 1914 roku, Aw: Popiersie feldmarszałka Fryderyka, księcia cieszyńs-kiego i napis, Rw: Widok zamku cieszyńskiego i napisy, srebro 55..
200 zł
160 zł
714 AUSTRIA
medal sygnowany L.CHR LAUER NUERNBERG,. wybity w 1916 roku, Aw: Popiersia Franciszka Józefa,Wilhelma II i Mohammeda V, Ferdynanda I i napis, Rw: Kula ziemska i wokół ..
150 zł
120 zł
715 AUSTRIA
Ołomuniec, medal sygnowany I. SCHON, wybity w 1837 roku dla uczczenia objęcia Arcybiskupstwaw Ołomuńcu, Aw: Popiersie Maksymiliana Józefa i napis, Rw: Ołtarz z insygn..
100 zł
80 zł
716 CZECHOSŁOWACJA
medal sygnowany O.SPANIEL, wybity w 1935 roku dla uczczenia 85-tej rocznicy urodzin Tomasza Masaryka,Aw: Popiersie Masaryka i napis, Rw: Napis okolicznościowy w siedm..
50 zł
717 CZECHOSŁOWACJA
medal sygnowany SPANEK, wybity w 1958 roku z okazji 500-nej rocznicy koronacji Jiri z Podiebradu na królaCzech, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, sre..
50 zł
718 ESTONIA
medal nagrodowy nadawany za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, Aw: Kowal na tle kowadła i napis, Rw:Chłopka na tle krowy i napis, srebro 37,5 mm, 30,63 g.
60 zł
719 FRANCJA
medal sygnowany ANDRIEU F, wybity w 1808 roku z okazji 8 rocznicy utworzenia Komisji Szczepień, Aw:Głowa Napoleona i napis, Rw: Napisy, srebro 32,0 mm, 12,05 g.
60 zł
100 zł
720 NIEMCY
medal religijny, XVII w., sygnowany BERNS (?) w kształcie liścia, Aw: Scena Zwiastowania, Rw: ScenaZmartwychwstania, złoto 55,5 x 44,5 mm, 16,28 g.
1 200 zł
721 NIEMCY
medal nie sygnowany XVII w., Aw: Sześć postaci otaczających ołtarz na którym cztery serca i wokół napis, Rw:Anioł z gałązkami laurowymi i palmowymi unoszący się nad r..
50 zł
722 NIEMCY
Brandenburgia- Ansbach, medal sygnowany VESTNER, wybity w 1729 roku z okazji ślubu Karola WilhelmaFryderyka (margrabia Brandenburg- Ansbach) z Fryderyką Ludwiką, księ..
1 250 zł
2 800 zł
723 NIEMCY
Brandenburgia- Prusy, medal sygnowany ABRAMSON, wybity w 1792 roku, Aw: Popiersie FryderykaWilhelma i napis, Rw: Napis w 21 wierszach, srebro 53,0 mm, 57,08 g., rysy ..
600 zł
860 zł
724 NIEMCY
Prusy, medal sygnowany LOOS, wybity w 1801 roku, Aw: Uskrzydlony Anioł Śmierci z kosą nad muramiobronnymi i napis, Rw: W otoku z gwiazdek napis w 12 wierszach, srebro..
100 zł
725 NIEMCY
Prusy, medal chrzcielny sygnowany L. Zimpel, Aw: Scena chrztu Chrystusa i napis, Rw: Amorek przy-trzymujący ozdobną tarczę i napisy wokół, srebro 39,0 mm, 22,76 g.
100 zł
726 NIEMCY
Saksonia-Weimar-Eisenach, medal sygnowany HELFRICHT wybity w 1867 roku z okazji odnowienia zamkuw Eisenach, Aw: Głowa Karola Aleksandra i napis, Rw: Widok zamku i nap..
50 zł
40 zł
727 NIEMCY
Republika Weimarska, medal wybity w 1929 roku z okazji lotu sterowca Zeppelin, Aw: Trzy popiersia i napis,Rw: Kula ziemska z trasa lotu i napis, srebro puncowane 36,0..
150 zł
120 zł
728 ROSJA
medal sygnowany TIMOFIEJ IWANOW, wybity w 1741 roku dla upamiętnienia wypadków związanychz przejęciem tronu przez Elżbietę, Aw: Popiersie carycy i napis wokół, Rw: El..
2 000 zł
2 150 zł