Aukcja nr 72

Jesteś w: A72  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
331 Franciszek Jaworski - Medaliony Polskie - zbiór rodziny Przybysławskich, Lwów 1910, 150 stron + XXI tablic, oprawa twarda introligatorska ze złoceniami, z ekslibrise.. I
600 zł
332 D. B. Dudik, Des Hohen Deutschen Ritterordens Münz-Sammlung in Wien; Wien 1858; 267 stron, 22 tablice; notowania M. Gumowski poz. 320, E.E. Clain-Stefanelli poz. 672.. I-
1 500 zł
333 Engelhardt Hofrats, Sächsischen Münz- und Medaillen- Geschichte bei Verzeichnung der Hofrath Engelhardt’schen Sammlung, veröifentlicht von Julius und Albert Erbstein.. I-
1 750 zł
334 Christian Jacob Götz, Deutschlands Kayser-Münzen des Mittel-Alters; Dresden 1827; 132 strony + Register + 54 tablice; format ok. B5; zachowane oryginalne okładki, tw..
1 000 zł
335 Johann Thobias Köhler, Vollständiges Ducaten-Cabinet; Hannover 1759-1760; dwuczęściowe opracowanie w jednym tomie; cz. I z 1759 – 528 stron, cz. II z 1760 – 501 stro.. I-
2 000 zł
336 I. W. Migunow, Rzadkie Rosyjskie Monety od 1699 do 1912 r; Москва 1912; wydanie czwarte, 96 stron, 2 tablice; notowania: M. Gumowski poz. 2694a, Gromaczewski 216; op.. I-/II+
UNC-/EF+
1 000 zł
337 Christian Jürgensen Thomsen, Catalogue de la Collection de Monnaies de feu Christian Jürgensen Thomsen; Copenhague 1873-1876; trzytomowe opracowanie, tom I z 1873 – .. I-
1 000 zł
338 Katalogi aukcyjne
H. Bukowski, Förteckning öfver en samling mynt ur Kongl. Myntkabinettets Duplettförrad; Stockholm, 4 listopada 1893; 63 strony, 1799 pozycji; notowania: CNCE (2003) ..
1 100 zł
339 Katalogi aukcyjne
H. Bukowski, Förteckning öfver Framlidne Konorschefen J.F.H Oldenburgs Svenska Mynthkabnett; Stockholm 1898-1899; tom obejmujący sześć katalogów aukcyjnych: nr 103 z..
1 100 zł
340 Katalogi aukcyjne
Leo Hamburger, Sammlung Polnischer Münzen des Herrn Grafen Heinrich Stecki, Frankfurt am Main, 16 listopada 1873; 200 stron, 1 rycina, 4573 pozycje; notowania M. Gum..
1 100 zł
341 Katalogi aukcyjne
Adolph Hess, Doubletten des Kaiserlichen Münzcabinets der Ermitage St. Petersburg, Münzen und Medaillen Verschiedener Länder; Frankfurt am Main, 29 maja 1911; 144 st..
2 500 zł
342 Katalogi aukcyjne
Adolph Hess Nachfolger, Versteigerung 18 u. 19 Mai 1914, Sammlung des Herrn L. E. Bruun in Kopenhagen, Schwedische Münzen, I. Teil, vom Mittelalter bis Gustav Adolph..
900 zł
343 Katalogi aukcyjne
Adolph Hess Nachfolger, Versteigerung 26 u. 27 Oktober 1914, Sammlung des Herrn L. E. Bruun in Kopenhagen, Schwedische Münzen, II. Teil, von Christine bis zur Gegenw..
900 zł
344 Katalogi aukcyjne
Eugen Merzbacher, Verzeichniss der Münzsammlung Johann Georg Schmidt einiger Specialsammlungen: Neuere Prägungen, Münzen von Polen etc.; München, 25 październik 1897..
1 000 zł
345 Katalogi aukcyjne
Dwa katalogi aukcyjne – Dr Eugen Merzbacher: 1) Verzeichniss von Münzen und Medaillen aller Länder des Herrn Franz Reichardt; München, 16 stycznia 1899; 156 stron, 3..
1 000 zł
346 Katalogi aukcyjne
Dr Eugen Merzbacher, Sammlung polnischer Münzen und Medaillen des Herrn Ludwik von Olszowski in Breslau; Sammlung Medaillen Napoleon I. des Herrn William Ernst Kaps ..
1 000 zł
347 Katalogi aukcyjne
Dr Eugen Merzbacher, Münzen und Medaillen alle Länder; München, 27-28 marca 1912; 92 strony, 21 tablic, 1475 pozycji; oryginalna oprawa; katalog aukcji monet i medal..
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
348 Katalogi aukcyjne
Felix Schlessinger, Sammlung aus ausländischem Museumbesitz, 3. Abt, sowie aus Privathand; Berlin-Charlottenburg, 27-28 lutego 1934; 46 stron, 18 tablic, 1004 pozycj..
I/I-
UNC/UNC-
750 zł
349 Katalogi aukcyjne
Adolph Weyl – Die Paul Henckel’sche Sammlung Brandenburg-Preussicher Münzen und Medaillen; Berlin 1876; tom składa się z trzech cześci: cz. 1 – 287 stron, cz. 2 – 14..
750 zł
350 Katalogi aukcyjne
The American Association, Herstal Collection; Los Angeles, 7-9 lutego 1974; 160 stron, 2226 pozycji; katalog aukcji słynnej kolekcji emigranta z Polski Stanisława He..
300 zł