Aukcja 72 / 334

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Christian Jacob Götz, Deutschlands Kayser-Münzen des Mittel-Alters

Numer: 334
Opis: Christian Jacob Götz, Deutschlands Kayser-Münzen des Mittel-Alters; Dresden 1827; 132 strony + Register + 54 tablice; format ok. B5; zachowane oryginalne okładki, twarda późniejsza oprawa w płótno z marmurkiem, wewnątrz exlibrisy Wiktora Windyk-Wittyga i Witolda Nakielskiego, lekko zagrzybiała prawa dolna krawędź, bardzo ważna książka będąca pierwowzorem dla Hermanna Dannenberga. Wiktor Windyk-Wittyg (1857-1921) był archeologiem, kolekcjonerem i numizmatykiem, zapoczątkował badania ekslibrisoznawcze w Polsce oraz był autorem pierwszego poważnego, naukowego opracowania ekslibrisów polskich
Stan: ,
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 954