Aukcja 72 / 335

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Johann Thobias Köhler, Vollständiges Ducaten-Cabinet

Numer: 335
Opis: Johann Thobias Köhler, Vollständiges Ducaten-Cabinet; Hannover 1759-1760; dwuczęściowe opracowanie w jednym tomie; cz. I z 1759 – 528 stron, cz. II z 1760 – 501 stron; łącznie 3105 pozycji; notowania: M. Gumowski poz. 2558, E.E. Clain-Stefanelli poz. 9090, CNCT str. 335, K.W. Stężyński-Bandtkie poz. 38, Lipsius poz. 213, A. Ryszard BNP str. 36, J. Dutkowski - Złoto Dynastii Wazów str. 519; stara oprawa w półskórek z ozdobnikami na grzbiecie; pierwsze wydanie uporządkowanego przez XVIII-wiecznego numizmatyka zbioru europejskich złotych monet: dukatów, donatyw, guldenów - w tym monety polskie, m.in. gdańskie, elbląskie, pomorskie, śląskie i toruńskie; na szczególną uwagę zasługuje dukat koronny Zygmunta Starego z 1531 wybity w mennicy krakowskiej; w bardzo dobrym stanie; rzadki katalog
Stan: I-, About Uncirculated
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 922