Aukcja nr 38
USD/PLN: 2.170 | EUR/PLN: 3.370 | data: 31-05-2008
312 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1616, Bydgoszcz, nieco rzadszy rocznik |
125 zł 100 zł
313 | Zygmunt III Waza 1587-1632 zestaw półtoraków 1614 i 1616 Kraków oraz 1615, 1616,1618 i 1619 Bydgoszcz, razem 6 sztuk |
II/III EF/VF |
200 zł 360 zł
314 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1604, Kraków, patyna |
II+ EF+ |
200 zł 300 zł
315 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1604, Kraków, trochę niecentrycznie wybity |
I/II UNC/EF |
150 zł 300 zł
316 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1605, Kraków, ładny, tęczowa patyna |
200 zł 180 zł
317 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1607, Kraków, drobna wada blachy, ale ładny egzemplarz |
150 zł 240 zł
318 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1611, Wilno, na awersie napis SIGIS III REX POLO M D LITVA, Ivanauskas -, Sajauskas 1702, wada blachy |
150 zł 150 zł
319 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1592, Malbork, ciemna patyna |
II- EF- |
150 zł 130 zł
320 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1627, Wilno, Ivanauskas 926:185, piękny |
I- UNC- |
100 zł 240 zł
321 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1613, Wilno, mała korona i Pogoń z ogonem do dołu, Ivanauskas 817:156, T. 2 |
150 zł 300 zł
322 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk |
150 zł 340 zł
323 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1606, Poznań, T. 4, nieco wyszczerbiony krążek ale w pełni czytelny egzemplarz |
III VF |
200 zł 160 zł
324 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1607, Poznań, T. 5, patyna |
III VF |
250 zł 550 zł
325 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1609, Poznań, T. 2, patyna |
III VF |
250 zł 460 zł
326 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1623, Łobżenica, T. 2, patyna |
III VF |
150 zł 120 zł
327 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar jednostronny bez daty, Wschowa, H-Cz. 1674 R4, T. 15, bardzo rzadki, patyna |
1 500 zł 1 450 zł
328 | Władysław IV Waza 1632-1648 dukat 1635, Toruń, Aw: Popiersie króla w prawo i napis VLAD IIII D G REX POL ET SVEC M D L R P, Rw: Herb Torunia i napis MONETA AVR CIVIT THORVNENSIS, Kaleniecki s 23.. |
II+ EF+ |
25 000 zł 47 000 zł
329 | Władysław IV Waza 1632-1648 dukat 1635, Toruń, Aw: Popiersie króla w prawo i napis VLA IIII D G REX POL ET SVE M D L R P M, Rw: Herb Torunia i napis MONETA AVR CIVIT THORVNENSIS, Kaleniecki s 23.. |
15 000 zł 24 000 zł
330 | Władysław IV Waza 1632-1648 dukat 1646, Gdańsk, Kaleniecki s 273-274, H-Cz. 9737 R4, T. 40, Fr. 15, złoto 3.42 g, uszkodzenia na rewersie |
III VF |
8 000 zł | |
331 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1634, Bydgoszcz, 28.35 g, Dav. 4326, T. 8, na awersie rysa w tle, patyna |
6 000 zł 6 400 zł