Aukcja nr 38

USD/PLN: 2.170 | EUR/PLN: 3.370 | data: 31-05-2008
Jesteś w: A38  POLSKA  Jan II Kazimierz 1649-1668
336 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1658, Gdańsk, Kaleniecki ss 389-391, H-Cz. 7645, 14, Fr. 24, złoto 3.43 g, wada krążka, ślad po lutowaniu
6 000 zł
337 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1666, Gdańsk, odmiana na rewersie wieniec bez gałązki, Kaleniecki s 393-394, H-Cz. 6731 R, T. 14, Fr. 24, złoto 3.47 g, patyna
12 500 zł
27 000 zł
338 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, Dav. 4358, T. 7, patyna
7 500 zł
7 000 zł
339 Jan II Kazimierz 1649-1668
złotówka próbna 1668, Bydgoszcz? Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CASIMIRVS herb Ślepowron D G REX POL & SVE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa, poniżej w kar..
40 000 zł
116 000 zł
340 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1664, Bydgoszcz, ładny egzemplarz, patyna
150 zł
220 zł
341 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, patyna
125 zł
150 zł
342 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, wada blachy, patyna
125 zł
150 zł
343 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1666, Bydgoszcz, ładnie zachowany, ślady lustra menniczego, patyna
200 zł
400 zł
344 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1650, Wschowa, piękny portret króla, na rewersie ślad dwukrotnego odbicia stempla, ciemna patyna
II+/II
EF+/EF
500 zł
850 zł
345 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, minimalna wada blachy, patyna
600 zł
850 zł
346 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1653, Wschowa, wieniec na głowie króla nie dzieli napisu, patyna
400 zł
650 zł
347 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1653, Wschowa, wieniec na głowie króla dzieli napis, wada blachy
II-/III+
EF-/VF+
400 zł
460 zł
348 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Kraków, ładny portret króla, rysy w tle
600 zł
600 zł
349 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Wschowa, minimalna wada blachy, patyna
500 zł
550 zł
350 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, T. 2, moneta wybita charakterystycznie uszkodzonym stemplem
600 zł
750 zł
351 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, odmiana z małą głową króla, T. 4, bardzo charakterystyczne dla monet lwowskich wady bicia, ale bardzo czytelny, rzadka moneta
3 500 zł
2 800 zł
352 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, odmiana z dużą głową króla, T. 4, charakterystyczne dla monet lwowskich wady bicia, rzadki
1 000 zł
2 300 zł
353 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort bez daty (1656), Toruń, okupacja szwedzka, na awersie popiersie Karola Gustawa, Ahlström 1, drobna wada bicia, ale rzadki, patyna
1 500 zł
1 200 zł
354 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Kraków, litery S - CH po bokach tarczy herbowej, patyna
400 zł
500 zł
355 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Kraków, litery S - CH po bokach tarczy herbowej
400 zł
540 zł