Aukcja nr 38
USD/PLN: 2.170 | EUR/PLN: 3.370 | data: 31-05-2008
208 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1589, Gdańsk, H-Cz. 811 R4, Kaleniecki ss 141-142, T. 75, Fr. 10, złoto 3.48 g, lekko uszkodzone tło na awersie, rzadki |
III VF |
15 000 zł 19 000 zł
209 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1610, Gdańsk, H-Cz. 1267 R1, Kaleniecki s 175, T.16, Fr. 10, złoto 3.49 g, lekko gięty |
II- EF- |
12 500 zł 20 000 zł
210 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1612, Gdańsk, H-Cz. 1290, Kaleniecki ss 180-181, T. 16, Fr. 10, złoto 3.47 g, lekko gięty, ale bardzo ładny egzemplarz, patyna |
14 000 zł 22 000 zł
211 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1632/1, Gdańsk, przebitka daty, na rewersie napis zaczyna się od rozety, H-Cz. 1657 R, Kaleniecki s 201, T. 16, Fr. 10, złoto 3.47 g, drobna wada bicia, ładny p.. |
II- EF- |
12 500 zł 15 000 zł
212 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1627, Bydgoszcz, 28.52 g, Dav. 4315, T. 6, patyna |
6 000 zł 7 000 zł
213 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydoszcz, herb podskarbiego pod tarczą herbową, 28.41 g, Dav. 4315, T. 6, pięknie wybity i bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
12 500 zł 15 000 zł
214 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod popiersiem, 28.46 g, Dav. 4315, T. 6, ładnie zachowany egzemplarz, ciemna patyna |
III+/II- VF+/EF- |
6 000 zł 7 500 zł
215 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, wąskie popiersie króla bez kokardy, 28.33 g, Dav. 4315, T. 6, minimalna wada blachy na awersie, ale bardzo ładnie zachowany egzemplarz, ciemna .. |
II- EF- |
7 500 zł 8 500 zł
216 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Bydgoszcz, 27.79 g, Dav. 4316, T. 6, minimalna wada blachy, ale ładny egzemplarz, patyna |
6 000 zł 9 000 zł
217 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Bydgoszcz, 28,70 g, Dav. 4316, T. 6, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
5 000 zł 5 500 zł
218 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1611, Gdańsk, kropka za łapą niedźwiedzia, piękny egzemplarz ze starą patyną |
I- UNC- |
4 000 zł 9 000 zł
219 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1612, Gdańsk, kropka za łapą niedźwiedzia, lekko gięty, ciemna patyna |
III VF |
400 zł 420 zł
220 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1613, Gdańsk, kropka za łapą niedźwiedzia |
III VF |
600 zł 750 zł
221 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, odmiana z małą cyfrą 4 i kropką nad łapą niedźwiedzia, patyna |
750 zł 1 400 zł
222 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, ciemna patyna |
1 000 zł 1 600 zł
223 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia |
II/II+ EF/EF+ |
1 000 zł 1 250 zł
224 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, patyna |
600 zł 480 zł
225 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, odmiana z wysoką kryzą |
450 zł 360 zł
226 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1617, Gdańsk, patyna |
II- EF- |
500 zł 650 zł
227 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1620, Gdańsk, porysowane tło, rzadki rocznik |
750 zł 950 zł