Aukcja nr 38
USD/PLN: 2.170 | EUR/PLN: 3.370 | data: 31-05-2008
192 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Olkusz, odmiana z literami G - H po bokach herbów, patyna |
II- EF- |
500 zł 460 zł
193 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Olkusz, odmiana z literami G - H po bokach herbów, ciemna patyna |
III VF |
300 zł 460 zł
194 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Olkusz, odmiana z literami G - H po bokach herbów |
III VF |
300 zł 500 zł
195 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Wilno, herb podskarbiego pod popiersiem króla, Ivanauskas 786:131 |
350 zł 550 zł
196 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, awers Gerbaszewski 50, rewers nie notowany u Gerbaszewskiego, być może usunięta końcówka napisu na rewersie |
250 zł 550 zł
197 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Poznań, patyna |
III VF |
400 zł 550 zł
198 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Wilno, Ivanauskas 788:132 |
250 zł 480 zł
199 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana z małą głową króla, Gerbaszewski 17, ładny egzemplarz, ciemna patyna |
250 zł 380 zł
200 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1578, Gdańsk, odmiana bez gwiazdki po GEDANENSIS, minimalna wada blachy, delikatna patyna |
II- EF- |
750 zł 900 zł
201 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1579, Gdańsk, minimalna wada blachy, delikatna patyna |
750 zł 850 zł
202 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1580, Olkusz, Aw; Popiersie króla w prawo i napis STEPHANVS D G REX POLONIAE, Rw: Tarcze herbowe niżej herb Glaubicz (ryba) bez tarczy i napis GROS NO REG POLO,.. |
20 000 zł | |
203 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1582, Ryga, Gerbaszewski 1, ciemna patyna ze złocistym odcieniem |
II/II- EF/EF- |
400 zł 700 zł
204 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1582, Ryga, Gerbaszewski 1 |
500 zł 550 zł
205 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1582, Ryga, Gerbaszewski 1, moneta wybita pękniętym stemplem z końcówki blachy |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 420 zł
206 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1582, Ryga, Gerbaszewski 2, moneta z końcówki blachy, niecentrycznie wybita |
III VF |
300 zł 240 zł
207 | Stefan Batory 1576-1586 denar 1580, Gdańsk, T. 4, ciemna patyna |
250 zł 420 zł
208 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1589, Gdańsk, H-Cz. 811 R4, Kaleniecki ss 141-142, T. 75, Fr. 10, złoto 3.48 g, lekko uszkodzone tło na awersie, rzadki |
III VF |
15 000 zł 19 000 zł
209 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1610, Gdańsk, H-Cz. 1267 R1, Kaleniecki s 175, T.16, Fr. 10, złoto 3.49 g, lekko gięty |
II- EF- |
12 500 zł 20 000 zł
210 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1612, Gdańsk, H-Cz. 1290, Kaleniecki ss 180-181, T. 16, Fr. 10, złoto 3.47 g, lekko gięty, ale bardzo ładny egzemplarz, patyna |
14 000 zł 22 000 zł
211 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1632/1, Gdańsk, przebitka daty, na rewersie napis zaczyna się od rozety, H-Cz. 1657 R, Kaleniecki s 201, T. 16, Fr. 10, złoto 3.47 g, drobna wada bicia, ładny p.. |
II- EF- |
12 500 zł 15 000 zł