Aukcja nr 38

USD/PLN: 2.170 | EUR/PLN: 3.370 | data: 31-05-2008
Jesteś w: A38  POLSKA
372 Jan II Kazimierz 1649-1668
szóstak 1667, Bydgoszcz, ciekawa odmiana z kwiatkami po bokach korony i tarczami herbowymi, ładny
100 zł
440 zł
373 Jan II Kazimierz 1649-1668
półtorak 1662, Poznań, T. 1.50, ciemna patyna
III/III-
VF/VF-
200 zł
160 zł
374 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
dukat 1673, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło MICHAEL DG REX - POL MD L R P, Rw: Herb Gdańska i napis MON AUREA CIVITAT GEDANENS, Kaleniecki ss 458-4..
25 000 zł
40 000 zł
375 Jan III Sobieski 1674-1696
dukat 1683, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis IOAN III D G REX POL M D L R P, Rw: Herb Gdańska i napis MON AUREA CIVITAT GEDAN, Kaleniecki s 476, H-Cz. 2479..
15 000 zł
25 000 zł
376 Jan III Sobieski 1674-1696
ort 1677, Bydgoszcz, po bokach tarczy herbowej litery M - H przykryte gałązkami, T. 2, patyna
450 zł
650 zł
377 Jan III Sobieski 1674-1696
ort 1684, Bydgoszcz, T. 2, drobne rysy w tle, złocisty odcień patyny
500 zł
600 zł
378 Jan III Sobieski 1674-1696
ort 1684, Bydgoszcz, T. 2, drobne rysy w tle
400 zł
420 zł
379 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1679, Bydgoszcz, delikatna patyna
150 zł
440 zł
380 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1681, Bydgoszcz
100 zł
130 zł
381 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1682, Kraków, patyna
200 zł
300 zł
382 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, 29.13 g, Schnee 1011, Dav. 2655, ładnie zachowany, delikatna patyna
4 000 zł
4 100 zł
383 August II 1697-1733
talar 1719, Drezno, Aw: Napisy, Rw: Dwa serca, 29.15 g, Schnee 1020, Dav. 2660, minimalne rysy w tle, patyna, moneta wybita z okazji ślubu królewicza Augusta
7 500 zł
8 200 zł
384 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, Dav. 819, Merseb 1430, minimalna wada blachy, ciemna patyna
1 500 zł
1 400 zł
385 August III 1733-1763
5 talarów 1758, Lipsk, złoto 6.45 g, Kaleniecki s 505, H-Cz. 2929, fałszerstwo Fryderyka Wielkiego z czasów wojny siedmioletniej
5 000 zł
386 August III 1733-1763
dukat 1750, Drezno, H-Cz. 4700, Fr. 2845, złoto 3.47 g, ładny egzemplarz
8 000 zł
16 000 zł
387 August III 1733-1763
1/4 dukata 1736, Drezno, Fr. 2852, złoto 0.87 g, piękny egzemplarz
4 000 zł
8 500 zł
388 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, 26.03 g, Schnee 1032, Dav. 2669, pięknie zachowany egzemplarz, patyna
6 000 zł
7 000 zł
389 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, 29.20 g, Schnee 1037 awers typ D, rewers typ 5, Dav. 1617, typ monety rzadko występujący w tak ładnym stanie zachowania, efektowny portret króla, d..
17 000 zł
390 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, odmiana z literą L pod popiersiem króla, 28.78 g, Schnee 1037 popiersie typ C, tarcza herbowa typ 1, Dav. 1617, patyna, ciemna patyna
2 500 zł
2 700 zł
391 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, 28.48 g, Schnee popiersie typ B, tarcza herbowa typ 3, Dav. 1617
4 000 zł
3 400 zł