Aukcja nr 38
USD/PLN: 2.170 | EUR/PLN: 3.370 | data: 31-05-2008
372 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1667, Bydgoszcz, ciekawa odmiana z kwiatkami po bokach korony i tarczami herbowymi, ładny |
II- EF- |
100 zł 440 zł
373 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1662, Poznań, T. 1.50, ciemna patyna |
III/III- VF/VF- |
200 zł 160 zł
374 | Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673 dukat 1673, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło MICHAEL DG REX - POL MD L R P, Rw: Herb Gdańska i napis MON AUREA CIVITAT GEDANENS, Kaleniecki ss 458-4.. |
II+ EF+ |
25 000 zł 40 000 zł
375 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1683, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis IOAN III D G REX POL M D L R P, Rw: Herb Gdańska i napis MON AUREA CIVITAT GEDAN, Kaleniecki s 476, H-Cz. 2479.. |
II- EF- |
15 000 zł 25 000 zł
376 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, po bokach tarczy herbowej litery M - H przykryte gałązkami, T. 2, patyna |
III VF |
450 zł 650 zł
377 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1684, Bydgoszcz, T. 2, drobne rysy w tle, złocisty odcień patyny |
500 zł 600 zł
378 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1684, Bydgoszcz, T. 2, drobne rysy w tle |
III VF |
400 zł 420 zł
379 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1679, Bydgoszcz, delikatna patyna |
II- EF- |
150 zł 440 zł
380 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1681, Bydgoszcz |
II- EF- |
100 zł 130 zł
381 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1682, Kraków, patyna |
200 zł 300 zł
382 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, 29.13 g, Schnee 1011, Dav. 2655, ładnie zachowany, delikatna patyna |
II+ EF+ |
4 000 zł 4 100 zł
383 | August II 1697-1733 talar 1719, Drezno, Aw: Napisy, Rw: Dwa serca, 29.15 g, Schnee 1020, Dav. 2660, minimalne rysy w tle, patyna, moneta wybita z okazji ślubu królewicza Augusta |
7 500 zł 8 200 zł
384 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, Dav. 819, Merseb 1430, minimalna wada blachy, ciemna patyna |
II- EF- |
1 500 zł 1 400 zł
385 | August III 1733-1763 5 talarów 1758, Lipsk, złoto 6.45 g, Kaleniecki s 505, H-Cz. 2929, fałszerstwo Fryderyka Wielkiego z czasów wojny siedmioletniej |
5 000 zł | |
386 | August III 1733-1763 dukat 1750, Drezno, H-Cz. 4700, Fr. 2845, złoto 3.47 g, ładny egzemplarz |
8 000 zł 16 000 zł
387 | August III 1733-1763 1/4 dukata 1736, Drezno, Fr. 2852, złoto 0.87 g, piękny egzemplarz |
I- UNC- |
4 000 zł 8 500 zł
388 | August III 1733-1763 talar wikariacki 1741, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, 26.03 g, Schnee 1032, Dav. 2669, pięknie zachowany egzemplarz, patyna |
I- UNC- |
6 000 zł 7 000 zł
389 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, 29.20 g, Schnee 1037 awers typ D, rewers typ 5, Dav. 1617, typ monety rzadko występujący w tak ładnym stanie zachowania, efektowny portret króla, d.. |
II+ EF+ |
17 000 zł | |
390 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, odmiana z literą L pod popiersiem króla, 28.78 g, Schnee 1037 popiersie typ C, tarcza herbowa typ 1, Dav. 1617, patyna, ciemna patyna |
III VF |
2 500 zł 2 700 zł
391 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, 28.48 g, Schnee popiersie typ B, tarcza herbowa typ 3, Dav. 1617 |
4 000 zł 3 400 zł