Aukcja nr 38
USD/PLN: 2.170 | EUR/PLN: 3.370 | data: 31-05-2008
332 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1637, Toruń, 28.57 g, Dav. 4374, T. 6, ładnie zachowany egzemplarz, stara patyna |
II- EF- |
8 000 zł 13 000 zł
333 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1637, Toruń, 28.60 g, Dav. 4374, T. 6, wada krążka, ale dość ładny egzemplarz z patyną |
III VF |
4 000 zł 5 000 zł
334 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1644, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło VLA IIII D G REX POL - M D LIT RVS PR MA, Rw: Tarcza herbowa, po bokach znak haki, litery G - G i da.. |
25 000 zł 25 000 zł
335 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1648, Gdańsk, 28.58 g, Dav. 4356, T. 10, bardzo ładna i efektowna moneta, tęczowa patyna |
10 000 zł 21 000 zł
336 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1658, Gdańsk, Kaleniecki ss 389-391, H-Cz. 7645, 14, Fr. 24, złoto 3.43 g, wada krążka, ślad po lutowaniu |
III VF |
6 000 zł | |
337 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1666, Gdańsk, odmiana na rewersie wieniec bez gałązki, Kaleniecki s 393-394, H-Cz. 6731 R, T. 14, Fr. 24, złoto 3.47 g, patyna |
12 500 zł 27 000 zł
338 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, Dav. 4358, T. 7, patyna |
7 500 zł 7 000 zł
339 | Jan II Kazimierz 1649-1668 złotówka próbna 1668, Bydgoszcz? Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CASIMIRVS herb Ślepowron D G REX POL & SVE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa, poniżej w kar.. |
II- EF- |
40 000 zł 116 000 zł
340 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1664, Bydgoszcz, ładny egzemplarz, patyna |
150 zł 220 zł
341 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, patyna |
125 zł 150 zł
342 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, wada blachy, patyna |
125 zł 150 zł
343 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1666, Bydgoszcz, ładnie zachowany, ślady lustra menniczego, patyna |
II- EF- |
200 zł 400 zł
344 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1650, Wschowa, piękny portret króla, na rewersie ślad dwukrotnego odbicia stempla, ciemna patyna |
II+/II EF+/EF |
500 zł 850 zł
345 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Gdańsk, minimalna wada blachy, patyna |
III VF |
600 zł 850 zł
346 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1653, Wschowa, wieniec na głowie króla nie dzieli napisu, patyna |
II- EF- |
400 zł 650 zł
347 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1653, Wschowa, wieniec na głowie króla dzieli napis, wada blachy |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 460 zł
348 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, ładny portret króla, rysy w tle |
600 zł 600 zł
349 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Wschowa, minimalna wada blachy, patyna |
II- EF- |
500 zł 550 zł
350 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, moneta wybita charakterystycznie uszkodzonym stemplem |
600 zł 750 zł
351 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, odmiana z małą głową króla, T. 4, bardzo charakterystyczne dla monet lwowskich wady bicia, ale bardzo czytelny, rzadka moneta |
3 500 zł 2 800 zł