Aukcja nr 26
USD/PLN: 4.050 | EUR/PLN: 3.700 | data: 18-05-2002
445 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1658, Poznań, Aw: Popiersie króla, w otoku napis IOAN CASIMI DG REX POL&SVECMDLRP Rw: Tarcza herbowa i litery A-T, napis w otoku MONETA AVREA RE herb Wieniaw.. |
12 000 zł 12 200 zł
446 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1660, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla, w otoku napis IOH CAS DG REX POL & SUEC M D L R PR w tle za głową punca z Pilawą, Rw: Tarcza herbowa i litery T-T w oto.. |
II- EF- |
10 000 zł 12 000 zł
447 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1649, Gdańsk, H-Cz. 1911, Fr. 24, T. 14, złoto, 3.48 g |
II- EF- |
4 500 zł 5 100 zł
448 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1661, Gdańsk, H-Cz. 2201, Fr. 24, T. 14, ślad po oprawie, złoto, 3.45 g |
III- VF- |
1 400 zł 1 450 zł
449 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półdukat 1665, Wilno, H-Cz. 2284 R2, odmiana z napisem IOAN przy głowie, H-Cz. 2284 R2, Fr. 10, T. 25, złoto, 1,72 g, ładnie zachowania i rzadka moneta ze starą patyną |
4 000 zł 6 000 zł
450 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Toruń, Kurp. 1040 R4, Dav. 4377, T. 25, ładnie zachowana rzadka moneta |
4 000 zł 3 200 zł
451 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, Kurp. 511, Gum. 1773 |
100 zł 130 zł
452 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1650, Wschowa, Kurp. 287 R, Gum. 1721, patyna |
200 zł | |
453 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1650, Wschowa, Kurp. 280, Gum. 1721 |
III VF |
200 zł 160 zł
454 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1-8 i literami C-G umieszczonymi po bokach tarczy herbowej, Kurp. 314 R4, Gum. 1728, T. 7, rzadki i ładnie zachowany |
1 250 zł 1 800 zł
455 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1-8 i literami C-G umieszczonymi wysoko po bokach tarczy herbowej, Kurp. 315 R4, Gum. 1728, T. 7, drobna wada blachy, patyna |
II- EF- |
1 000 zł 1 000 zł
456 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1652, Wschowa, Kurp. 325, Gum. 1726 |
III VF |
200 zł 230 zł
457 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Poznań, Kurp. 350 R3, Gum. 1738, T. 4, wada blachy, patyna |
200 zł | |
458 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Poznań, Kurp. 350 R3, Gum. 1738, T. 4, na rewersie rysy w tle, patyna |
III VF |
150 zł 200 zł
459 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, odmiana z literami I T / I C, Kurp. 370 R, Gum. 1745, patyna |
200 zł 260 zł
460 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Gdańsk, Kurp. 849 R, Gum. 1910 |
III VF |
350 zł 280 zł
461 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658/7, Gdańsk, podobny Kurp. 856, Gum. 1911 |
350 zł 280 zł
462 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Gdańsk, Kurp. 856 R, Gum. 1911 |
II- EF- |
550 zł 470 zł
463 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Kraków, podobny Kurp. 437, ale odmiana napisu IO CAS D G REX PO ET SV M D, Gum. 1759 |
III VF |
300 zł 240 zł
464 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Gdańsk, Kurp. 858 R, Gum. 1912 |
II- EF- |
550 zł 500 zł