Aukcja nr 26

USD/PLN: 4.050 | EUR/PLN: 3.700 | data: 18-05-2002
Jesteś w: A26  POLSKA
297 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1582, Wilno, ciekawa odmiana napisowa, Aw: STEPHAN DG REX POL, Rw: SOLIDVS M D LIT interpunkcja w postaci kółeczek, Kurp. -, Gum. 746, ładnie zachowany
125 zł
400 zł
298 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1582, Wilno, Kurp. 266 R, Gum. 746, moneta z końca blachy, umyta, ale ładnie zachowana
120 zł
460 zł
299 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1583, Wilno, Kurp. 269 R, Gum. 746
80 zł
110 zł
300 Stefan Batory 1576-1586
zestaw szelągów 1583, Olkusz (2 różne odmiany), Kurp. 37 R i 40 R1, lekko uszkodzone krążki
150 zł
150 zł
301 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1584, Olkusz, Kurp. 43 R, Gum. 673, moneta niecentrycznie wybita
100 zł
80 zł
302 Stefan Batory 1576-1586
szeląg dla ziem pruskich 1584, Malbork, Kurp. 337 R1, Gum. 738, umyty, ale bardzo ładnie zachowany egzemplarz. Mennica malborska wybijała w latach 1584-1585 szelągi, ..
150 zł
740 zł
303 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1584, Wilno, Kurp. 272 R1, Gum. 745, ładny egzemplarz
125 zł
165 zł
304 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1584, Wilno, Kurp. 272 R1, Gum. 745
125 zł
125 zł
305 Stefan Batory 1576-1586
szelągi 1585, Olkusz -odmiana z literami G-H i 1586, Olkusz -odmiana z literami N-H, Kurp. 45 R i 54 R1, razem 2 sztuki, ciemna patyna
160 zł
180 zł
306 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1586, Olkusz, odmiana z literami N-H po bokach korony, Kurp. 54 R1, Gum. 678
150 zł
120 zł
307 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1586, Poznań, Kurp. 56 R, Gum. 681, niedobity
75 zł
120 zł
308 Stefan Batory 1576-1586
denar 1580, Gdańsk, Kurp. 365 R3, Gum. 786, T. 4, patyna, rzadki
300 zł
580 zł
309 Stefan Batory 1576-1586
denar 1582, Gdańsk, Kurp. 368 R3, Gum. 786, T. 4, umyty, ale ładnie zachowany egzemplarz, rzadki
350 zł
660 zł
310 Stefan Batory 1576-1586
denar 1583, Gdańsk, Kurp. 369 R2, Gum. 786, T. 3
300 zł
280 zł
311 Stefan Batory 1576-1586
denar 1583, Gdańsk, Kurp. 269 R2, Gum. 786, T. 3
250 zł
230 zł
312 Stefan Batory 1576-1586
denar 1585, Gdańsk, Kurp. 371 R2, Gum. 786, patyna
150 zł
220 zł
313 Zygmunt III Waza 1587-1632
5 dukatów 1611, Kraków, Aw: Popiersie króla i napis SIGISMVNDVS III DG REX POL ET SVE, w tle za głową punca z Pilawą, Rw: Tarcza herbowa i napis M D LIT RVSIE PRV - M..
25 000 zł
28 500 zł
314 Zygmunt III Waza 1587-1632
2 dukaty (donatywa) 1631, Gdańsk, Aw: Popiersie króla i napis SIGIS III DG REX POL M D LIT RVS PRVS, w tle za głową punca z Pilawą, Rw: Herb Gdańska powyżej data, nap..
20 000 zł
21 500 zł
315 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1628, Bydgoszcz, Kurp. 1602 R, Dav. 4315, wada blachy na awersie
1 000 zł
1 050 zł
316 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1630, Bydgoszcz, Kurp. 1654 R, małe popiersie króla, Dav. 4316, lekko pęknięty krążek
800 zł
1 050 zł