Aukcja nr 26
USD/PLN: 4.050 | EUR/PLN: 3.700 | data: 18-05-2002
297 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1582, Wilno, ciekawa odmiana napisowa, Aw: STEPHAN DG REX POL, Rw: SOLIDVS M D LIT interpunkcja w postaci kółeczek, Kurp. -, Gum. 746, ładnie zachowany |
125 zł 400 zł
298 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1582, Wilno, Kurp. 266 R, Gum. 746, moneta z końca blachy, umyta, ale ładnie zachowana |
I- UNC- |
120 zł 460 zł
299 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1583, Wilno, Kurp. 269 R, Gum. 746 |
II- EF- |
80 zł 110 zł
300 | Stefan Batory 1576-1586 zestaw szelągów 1583, Olkusz (2 różne odmiany), Kurp. 37 R i 40 R1, lekko uszkodzone krążki |
III VF |
150 zł 150 zł
301 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1584, Olkusz, Kurp. 43 R, Gum. 673, moneta niecentrycznie wybita |
III VF |
100 zł 80 zł
302 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg dla ziem pruskich 1584, Malbork, Kurp. 337 R1, Gum. 738, umyty, ale bardzo ładnie zachowany egzemplarz. Mennica malborska wybijała w latach 1584-1585 szelągi, .. |
I- UNC- |
150 zł 740 zł
303 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1584, Wilno, Kurp. 272 R1, Gum. 745, ładny egzemplarz |
II- EF- |
125 zł 165 zł
304 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1584, Wilno, Kurp. 272 R1, Gum. 745 |
125 zł 125 zł
305 | Stefan Batory 1576-1586 szelągi 1585, Olkusz -odmiana z literami G-H i 1586, Olkusz -odmiana z literami N-H, Kurp. 45 R i 54 R1, razem 2 sztuki, ciemna patyna |
III VF |
160 zł 180 zł
306 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1586, Olkusz, odmiana z literami N-H po bokach korony, Kurp. 54 R1, Gum. 678 |
150 zł 120 zł
307 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1586, Poznań, Kurp. 56 R, Gum. 681, niedobity |
III VF |
75 zł 120 zł
308 | Stefan Batory 1576-1586 denar 1580, Gdańsk, Kurp. 365 R3, Gum. 786, T. 4, patyna, rzadki |
300 zł 580 zł
309 | Stefan Batory 1576-1586 denar 1582, Gdańsk, Kurp. 368 R3, Gum. 786, T. 4, umyty, ale ładnie zachowany egzemplarz, rzadki |
II+ EF+ |
350 zł 660 zł
310 | Stefan Batory 1576-1586 denar 1583, Gdańsk, Kurp. 369 R2, Gum. 786, T. 3 |
II- EF- |
300 zł 280 zł
311 | Stefan Batory 1576-1586 denar 1583, Gdańsk, Kurp. 269 R2, Gum. 786, T. 3 |
II- EF- |
250 zł 230 zł
312 | Stefan Batory 1576-1586 denar 1585, Gdańsk, Kurp. 371 R2, Gum. 786, patyna |
150 zł 220 zł
313 | Zygmunt III Waza 1587-1632 5 dukatów 1611, Kraków, Aw: Popiersie króla i napis SIGISMVNDVS III DG REX POL ET SVE, w tle za głową punca z Pilawą, Rw: Tarcza herbowa i napis M D LIT RVSIE PRV - M.. |
II+ EF+ |
25 000 zł 28 500 zł
314 | Zygmunt III Waza 1587-1632 2 dukaty (donatywa) 1631, Gdańsk, Aw: Popiersie króla i napis SIGIS III DG REX POL M D LIT RVS PRVS, w tle za głową punca z Pilawą, Rw: Herb Gdańska powyżej data, nap.. |
II+ EF+ |
20 000 zł 21 500 zł
315 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, Kurp. 1602 R, Dav. 4315, wada blachy na awersie |
III VF |
1 000 zł 1 050 zł
316 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, Kurp. 1654 R, małe popiersie króla, Dav. 4316, lekko pęknięty krążek |
III VF |
800 zł 1 050 zł