Aukcja nr 22

USD/PLN: 4.630 | EUR/PLN: 3.960 | data: 28-10-2000
Jesteś w: A22  PLAKIETY I MEDALIONY
1034 medalion Stanisława Moniuszki modelowany przez W. Świeckiego 1857 r., Aw: Popiersie w prawo i napis STA: MONIUSZKO, niżej W.ŚWIECKI MOD 1857, NAKŁAD I ODLEW FAB. MINT.. I
1 500 zł
1035 krzyż Żałoby Narodowej 1861 r., Aw: Gałązka w koronie cierniowej i napis WARSZAWA, Rw: Napis w ramieniu poziomym PAMIĄTKA, w pionowym 25 27 LUT 8.KWIET. 1861, żelazo,.. I-
300 zł
240 zł
1036 plakieta z cyklu Polonia w/g Artura Grottgera 1863 r.; Naga kobieta w czapce frygijskiej zrywa dyby z rąk Polonii, z lewej dwaj nadzy młodzieńcy, u góry napis POLONIA.. I
2 000 zł
1037 Juliusz Słowacki- plakieta w/g W. Oleszczyńskiego; Popiersie w lewo i napis JULIUSZ SŁOWACKI, sygn. u dołu: Modelował Oleszczyński, z lewej wklęsły stempel BR ŁOPIEŃS.. II
2 000 zł
1038 pamiątkowa plakieta 500-lecia Bitwy Grunwaldzkiej 1910 r., Stojący król Władysław Jagiełło i Wielki Książę Witold; po bokach godła Polski, Litwy i Rusi, na dole powal.. I
2 000 zł
1039 Portret Staruszki- plakieta autorstwa Jana Olszewskiego 1911 r.; Popiersie starej kobiety w woalce w prawo, sygn. u dołu: Jan Olszewski 1911, brąz, 235 x 179 mm, patyna II
1 250 zł
1040 plakieta wybita z okazji wizyty wojskowej delegacji rumuńskiej w zakładach przemysłowych w Polsce w 1926 r, Aw: W prostokącie ze wstęgą po przekątnej napisy poziome w.. I
300 zł
240 zł
1041 Stanisław Wojciechowski- plakieta 1926 r.; Popiersie w prawo i napis u dołu STANISŁAW WOJCIE- CHOWSKI/ PREZYDENT RZPLITEJ POLSKIEJ, wyk. J. Aumiller, Strzałk.-Plakiet.. II
75 zł
110 zł
1042 marszałek Piłsudski- plakieta 1926 r; Popiersie w lewo i napis u dołu MARSZAŁEK PIŁSUDSKI, wyk. J. Aumiller, brak sygnatury i puncy mennicy, Strzałk.-Plakiety 5a, sre.. II+
750 zł
600 zł
1043 Fryderyk Chopin- plakieta 1926 r.; Popiersie Chopina w lewo i napis u dołu FRYDERYK CHOPIN, z lewej sygn. J.A. (Józef Aumilller), Strzałk.-Plakiety 6b, brąz, 90 x 60 .. I
300 zł
400 zł
1044 Ignacy Paderewski- plakieta 1926 r.; Popiersie w prawo i niżej napis IGNACY PADEREWSKI, sygn. w polu J. Aumiller, Strzałk.-Plakiety 7b, brąz srebrzony, 90 x 60 mm I
250 zł
500 zł
1045 Stanisław Staszic- plakieta 1926 r.; Popiersie w lewo i napis STANISŁAW STASZIC autorstwa J. Aumillera niesygn., Strzałk.-Plakiety 9, brąz, 90 x 60 mm, nakład powyżej.. II
150 zł
220 zł
1046 Serce Chrystusa- plakieta 1926 r.; Półpostać Chrystusa z gorejącym sercem autorstwa Stefana Rufina Koźbie- lewskiego, niesygn., Strzałk.-Plakiety 12b, brąz srebrzony,.. I
250 zł
280 zł
1047 Katedra na Wawelu- plakieta 1926 r.; Widok Katedry i napis KRAKÓW- KATEDRA NA WAWELU, autor- stwa Stefana Rufina Koźbielewskiego, niesygn., Strzałk.-Plakiety 18a, brą.. II+
75 zł
110 zł
1048 plakieta i medal VII Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich w Rzymie 1927 r.; Plakieta- w obramowa- niu z bluszczu i dębu tablica z napisem NAJLEPSZEMU STRZELCOWI POLS.. II
600 zł
920 zł
1049 Hoene-Wroński- plakieta 1928 r.; Popiersie en face i napis u dołu HOENE-WROŃSKI i daty 1778- 1853, brak sygn. i puncy mennicy, Strzałk.-Plakiety 24, brąz, 40 x 27 mm I
75 zł
110 zł
1050 Ratusz w Poznaniu- plakieta 1928 r.; Widok ratusza i napis RATVSZ W POZNANIV, wykonał Stefan Rufin Koźbielewski, Strzałk.-Plakiety 25, brąz, 40 x 27 mm II
90 zł
120 zł
1051 Wilno-Ostra Brama- plakieta 1929 r.; Widok ulicy z Ostrą Bramą w tle, napis u dołu WILNO-OSTRA BRAMA, wyk. Stefan Rufin Koźbielewski, Strzałk.-Plakiety 28, brąz srebr.. I
250 zł
280 zł
1052 Jan III Sobieski- plakieta 1933 r.; Popiersie króla w wieńcu na głowie w lewo, u góry daty 1683/12.IX i 1933/12.IX, niżej napis JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI 17.VIII.1.. I-
700 zł
1 050 zł
1053 plakieta zjazdu PTK w 1932 r. autorstwa medaliera łódzkiego Alfreda Dytbernera; Na tle katedry w Łowiczu postacie kobiety i mężczyzny w strojach ludowych, z prawej ko.. III+
100 zł
250 zł