Aukcja nr 22

USD/PLN: 4.630 | EUR/PLN: 3.960 | data: 28-10-2000
Jesteś w: A22  MEDALE OBCE
1057 ANGLIA
medalik niesygn. XVII w., Aw: Popiersia króla i królowej w prawo i napis w otoku CAROLVS ET MARIA D G MAG BRIT FRAN U HIB REX & REG, Rw: Na skrzyżowanych mieczach trz..
300 zł
240 zł
1058 NIEMCY
Krajowa Izba Gospodarcza w Prusach Zachodnich- medal nagrodowy, Aw: Orzeł pruski z monogramem FR na piersi, napis w otoku, Rw: W wieńcu dębowym napis poziomy EHRE V. ..
100 zł
1059 NIEMCY
medal wystawy rzemiosła w Królewcu, Aw: Na tle rozgałęzionego drzewa tablica z napisem, Rw: Dwie nagie klęczące postacie trzymają płonący dzban, srebro, 42 mm
100 zł
80 zł
1060 NIEMCY
medal nagrodowy autorstwa K. Goetza- Południowoturyńska Izba Handlowa w Sonnenbergu, Aw: Napis w oto- ku, poziomo FVR TREVE IN DER ARBEIT, Rw: Zamek na wzgórzu, w odc..
150 zł
120 zł
1061 ROSJA
medalik koronacyjny Katarzyny I 1724 r., Aw: Korona carska na poduszce i napis, Rw: Pod koroną napis, Smirnow 212, srebro, 21 mm, ślad po zawieszce
100 zł
1062 ROSJA
medalik koronacyjny Piotra II 1728 r., Aw: Na ołtarzu korona i berło pod Okiem Opatrzności i napis w otoku, Rw: Napis pod koroną, Smirnow 216, srebro, 22 mm
100 zł
105 zł
1063 ROSJA
medal dedykowany hrabiemu Orłowowi za uratowanie Moskwy od morowego powietrza w 1771 r., sygn. G. C. Waechter, Aw: Popiersie hrabiego w lewo i napis w otoku, Rw: Orło..
2 000 zł
1064 ROSJA
medalik na zawarcie pokoju z Turcją 1791 r., Aw: W wieńcu monogram pod koroną, Rw: Napis poziomy, Smirnow 321, srebro, 23 mm, 3.89 g
400 zł
1065 ROSJA
medalik koronacyjny Mikołaja I 1826 r., Aw: Monogram pod koroną, Rw: Pod koroną napis poziomy, Smirnow 414, srebro, 22 mm
125 zł
1066 ROSJA
medalik koronacyjny Aleksandra II 1856 r., Aw: Monogram pod koroną, Rw:Pod koroną napis, Smirnow 604, srebro, 21 mm
100 zł
1067 ROSJA
medalik koronacyjny Aleksandra III i Marii Fiodorowny 1883 r., Aw: Monogram i napis, Rw: Napis pod koroną, Smirnow 874, srebro, 26 mm
100 zł
1068 ROSJA
medal wystawy rolniczej autorstwa Aleksiejewa i Lialina, Aw: Koń, krowa, owca i napis, Rw: Wieniec z pło- dów rolnych i napis poziomy, brąz, 95 mm, 332.63 g
1 000 zł
1069 ROSJA
medal nagrodowy Towarzystwa Sadowniczego w Petersburgu syg. A. Siemienow i A. Lialin, Aw: Stojąca kobieta z rogiem obfitości i narzędziami rolniczymi, u góry napis, w..
375 zł
300 zł
1070 ROSJA
medal zachęcający za dobre wyniki w rysowaniu, Aw: Orzeł carski na postumencie i napis w otoku, Rw: Napis poziomy, srebro, 36 mm
150 zł
170 zł
1071 ROSJA
medalik koronacyjny Mikołaja II i jego żony Aleksandry Fiodorowny 1896 r., Aw: Monogramy pod koroną, Rw: Napisy pod koroną, Smirnow 1102, srebro, 25 mm
80 zł
1072 ROSJA
medalik koronacyjny Mikołaja II 1896 r., Aw: Popiersie cara w lewo i napis w otoku, Rw: Pod koroną carską napis poziomy, Smirnow 1103, srebro, 28 mm, zawieszka
80 zł
95 zł
1073 ŚLĄSK
medal nagrodowy szkoły świdnickiej XVIII w., Aw: Ręka z wieńcem laurowym nad książką i napis w otoku GLORIA HONOSQVE STVDIA SEQVVNTVR, Rw: Napis w otoku EX LEGATO M G..
400 zł
1074 ŚLĄSK
medal nagrodowy Austriacko-Śląskiego Towarzystwa Rolniczo-Leśnego w Opawie (Karniowie), sygn. J. Christlbauer- Wiedeń, Aw: Orzeł śląski w tarczy pod koroną, niżej nap..
400 zł
320 zł
1075 SZWAJCARIA
prostokątny medalik Kalwina, Aw: Popiersie w lewo, u góry daty 1509-64, u dołu napis CALVIN, Rw: Okno gotyckie, w tle katedra, srebro, 36 x 25 mm
75 zł
60 zł
1076 SZWECJA
medal na pamiątkę Rady Upsalskiej 1693 r., Aw: Napis poziomy IN FELICEM MEMORIAM COCILII VPSALIEN CVIVS DECRETVM CENTESIMO ABHINC ANNO PERSECVTIONI LITVRGICAE FINEM A..
1 500 zł