Aukcja nr 12

USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
Jesteś w: A12  MEDALE
748 Polska
medal pamiątkowy b.d., sygnowany IPH (Jan Filip Holzhaeusser) przyznawany cudzoziemcom, którym król chciałokazać swoją życzliwość, Aw: Głowa króla i napis: STANISLAUS..
1 000 zł
1 600 zł
749 Polska
medal nagrodowy b.d., sygnowany IPH (Jan Filip Holzhaeusser) ustanowiony w 1766 roku i przyznawany przez królaludziom nauki, wynalazcom i zasłużonym w innych dziedzin..
2 200 zł
2 300 zł
750 Polska
medal nagrodowy b.d., niesygnowany dla zwycięzców turniejów rycerskich, Aw: Ukoronowany monogram królewskiw wieńcu z gałązek laurowych, Rw: Włócznia i napis: EQUITI D..
250 zł
200 zł
751 Polska
medalik jednostronny niesygnowany b.d. z popiersiem księcia Józefa Poniatowskiego, mosiądz 13 mm, 1.47 g.
100 zł
80 zł
752 Polska
medal nagrodowy b.d., sygnowany J. Ligber- medalier warszawski, nadawany przez Warszawskie TowarzystwoPrzyjaciół Nauk, Aw: Siedząca Minerwa z włócznią na ramieniu i w..
2 000 zł
1 600 zł
753 Polska
medalik niesygn, wybity w 1815 roku dla upamiętnienia restytucji Królestwa Polskiego, Aw: Głowa cara AleksandraI napis w otoku: ALEXANDER I, Rw: Napis w sześciu pozio..
200 zł
754 Polska
medalik niesygnowany wybity w 1816 roku z okazji założenia Uniwersytetu Warszawskiego, Aw: Głowy AleksandraI i Minerwy i napis, Rw: Napis w czterech poziomych wiersza..
200 zł
160 zł
755 Polska
medalik niesygnowany wybity w 1818 roku na inaugurację Sejmu Królestwa, Aw: Głowa Aleksandra nad orłemz rozpostartymi skrzydłami i napis, Rw: Otwarta księga na tle mi..
300 zł
240 zł
756 Polska
medalik niesygnowany, wybity w 1818 r. z okazji wizyty matki Aleksandra I w Królestwie Polskim, Aw: Popiersiematki cara i napis, Rw: Napis w pięciu poziomych wierszac..
200 zł
757 Polska
medal sygnowany HOCKNER F wybity z okazji budowy drogi warszawsko- brzeskiej, Aw: Napisy, Rw: Na tle drogiobelisk i napis, H-Cz.3568 (srebro), odlew żelazny 39 mm, 30..
80 zł
70 zł
758 Polska
medal nagrodowy dla uczennic szkoły guwernantek, niesygnowany, wybity w 1825 roku Aw: Napis: POSTĘPUY JAKZACZĘŁAŚ; po bokach dwie gałązki, Aw: Napisy, H-Cz.3581 R2, s..
150 zł
120 zł
759 Polska
medal wybity w 1826 roku z okazji śmierci Aleksandra I, Aw: Głowa cara, powyżej gwiazda i napis w otoku, Rw:W wieńcu laurowym napis: DOBROCZYŃCĘ.., H-Cz.3601. srebro ..
125 zł
115 zł
760 Polska
medal j.w., brąz 26.4 mm, 10.88 g., ładna patyna
80 zł
761 Polska
medal religijny projektu J. Majnerta wybity w 1826 roku z okazji Roku Jubileuszowego Podola, Aw: Krzyż napostumencie i napisy, Rw: Napis w sześciu poziomych wierszach..
940 zł
762 Polska
medalik wybity w 1830 roku na pamiątkę ostatniego Sejmu Królestwa Polskiego pod przewodnictwem WładysławaOstrowskiego, Aw: Głowa cara nad orłem i napis, Rw: Otwarta k..
300 zł
300 zł
763 Polska
medal autorstwa J. Gatteaux z okazji przeniesienia Akademii Zamojskiej do Szczebrzeszyna, Aw: Popiersie JanaZamoyskiego i napis, Rw: Dwa wieńce i napisy, H-Cz.4067, o..
80 zł
65 zł
764 Polska
medal wybity w 1849 roku ku czci bohaterów Powstania Węgierskiego; Józefa Bema i Lajosa Kossutha, Aw: PopiersiaBema i Kossutha i napisy, Rw: Napis w ozdobnym wieńcu, ..
100 zł
130 zł
765 Polska
medal sygnowany A.BOVY wybity w 1859 roku nakładem Komitetu Emigracyjnego ku czci Sir Dudleya Stuartawielkiego przyjaciela Polski, Aw: Głowa Stuarta i napisy, Rw: Map..
800 zł
640 zł
766 Polska
medal patriotyczny autorstwa Bolesława Podczaszyńskiego i Jeana Nicolasa Dargent wybity w 1861 roku dla uczczeniademonstrantów zabitych przez wojsko rosyjskie na ulic..
2 300 zł
1 850 zł
767 Polska
medal patriotyczny sygnowany F. LANDRY wybity w 1863 roku dla upamiętnienia Powstania Styczniowego, Aw:Napis pamiątkowy i tarcza herbowa, Rw: Szlachcic i chłop podają..
100 zł
100 zł