Aukcja nr 12

USD/PLN: 2.800 | EUR/PLN: 3.620 | data: 23-11-1996
Jesteś w: A12  MEDALE
768 Polska
medal wybity w 1877 roku na pamiątkę uwięzienia i wygnania kardynała Mieczysława Ledóchowskiego, Aw: Popiersiekardynała i napis, Rw: Napis w sześciu poziomych wiersza..
200 zł
220 zł
769 Polska
medal sygnowany J. TAUTENHAYN (starszy) wybity w 1883 roku z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej, Aw:Popiersie Jana III Sobieskiego i napis, Rw: Napis w wieńcu i wo..
200 zł
250 zł
770 Polska
medal sygnowany Wacław Głowacki wybity w 1883 roku z okazji 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej, Aw: Głowa królaJana III Sobieskiego i napis, Rw: Tarcze herbowe Polski, Li..
100 zł
85 zł
771 Polska
medal wybity w 1885 roku z okazji Wystawy Rolniczo- Przemysłowej w Warszawie, nakładem R. Kropiwnickiego-właściciela zakładu pieczątkarskiego, Aw: Herb Warszawy i nap..
100 zł
80 zł
772 Polska
medal sygnowany L.STEINMANN wykonany w 1888 roku w Petersburgu z okazji 50-lecia Gimnazjum w Niemirowie,Aw: Popiersie hrabiego Potockiego i napis, Rw: Herb Potockich ..
120 zł
120 zł
773 Polska
medal sygn. L.Ch.LAUER NURNBERG, wybity w 1891 roku w Norymberdze z okazji setnej rocznicy Konstytucji3 Maja, Aw: Wieniec laurowy i napisy, Rw: Tarcza z herbami Polsk..
650 zł
620 zł
774 Polska
medal wybity w 1893 roku dla uhonorowania poety Kornela Ujejskiego twórcy chorału, Aw: Popiersie Ujejskiego iNikorowicza i napis, Rw: W wieńcu cierniowym pamiątkowy n..
150 zł
775 Polska
medal sygnowany BARTOSZEWICZ, wybity w 1896 roku w firmie GERLACH i MEISSNER w Warszawie,poświęcony Emerykowi Hutten-Czapskiemu i jego wiekopomnemu dziełu; katalogowi..
600 zł
820 zł
776 Polska
medalik z uszkiem wybity w 1897 roku w firnie Gerlach i Meissner z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza JózefaKorzeniowskiego, Aw: Popiersie pisarza i napis, Rw: Ga..
40 zł
80 zł
777 Polska
medal projektu Wacława Szymanowskiego wybity w 1898 roku, Aw: Głowa Adama Mickiewicza i napis, Rw: Postaćpoety i dwa geniusze natchnienia, brąz 60.5 mm 119.58 g., dzi..
180 zł
210 zł
778 Polska
medal sygn. W. TROJANOWSKI wybity w 1900 roku z okazji Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aw: Tarczeherbowe, poniżej dwie gałązki i daty 1364-1400-1900 i napis ..
120 zł
170 zł
779 Polska
medal sygnowany J. WYSOCKI wybity w 1915 roku, Aw: Popiersia Sapiehy, Sienkiewicza i Paderewskiego i napiswokół, Rw: Chrystus podający chleb dzieciom tulącym się do m..
400 zł
480 zł
780 Polska
medal sygn. WP (Wojciech Przedwojewski) wybity w 1926 roku dla uczczenia prof. Ludwika Finkela, Aw: Głowauczonego i napis, Rw: Napis, Strzałk.557, srebro 55 mm, 83.29..
500 zł
400 zł
781 Polska
medal nagrodowy z 1927 roku z Międzynarodowej Wystawy Higienicznej w Warszawie, brąz złocony 58.8 mm,109.86 g., bardzo rzadki i nie notowany w literaturze
250 zł
782 Polska
medal sygn. JK (Jan Kazimierz Knedler) wybity nakładem Towarzystwa Eksportu Wyrobów Przemysłu Zbrojeniowegow Warszawie z okazji wizyty delegacji jugosłowiańskiej w za..
60 zł
120 zł
783 Polska
medal sygnowany A. KOSTRZEWA, lany i cyzelowany wykonany nakładem numizmatyków krakowskich w 1978roku w 150 rocznicę urodzin Emeryka Hutten-Czapskiego, Aw: Popiersie ..
1 200 zł