Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
588 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 10 groszy miedzianych 1793, Warszawa, j.w., Plage 239 |
40 zł 65 zł
589 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz srebrny 1766, Warszawa, Aw: Monogram w kwadracie, Rw: Napis w kwadracie, Plage 215, moneta dość rzadkaw tym stanie zachowania |
50 zł 65 zł
590 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz srebrny 1767, Warszawa, j.w., Plage 216 |
III VF |
40 zł | |
591 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szóstak 1764, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kurp.465 R8, szóstak w czystym srebrze,niezmiernie rzadko występujący w handlu, wspominają o ni.. |
II- EF- |
1 200 zł 2 700 zł
592 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szóstak 1765, Toruń, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Plage 520, moneta rzadka w tym staniezachowania, ładna patyna |
II- EF- |
350 zł 520 zł
593 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 6 groszy 1794, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał i data, Plage 207, ładna patyna; moneta rzadkaw tym stanie zachowania |
60 zł 140 zł
594 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 6 groszy 1794, Warszawa, j.w., nieco mniejsze litery na awersie |
III VF |
35 zł 30 zł
595 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 6 groszy 1794, Warszawa, j.w., odmiana: AUGUTUS , Plage 211 |
45 zł 75 zł
596 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 6 groszy 1795, Warszawa, j.w., Plage 212, moneta rzadka w tym stanie zachowania |
II- EF- |
60 zł 65 zł
597 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1765, Toruń, Aw: Monogram, Rw: Herb Torunia i napis, Plage 517, moneta rzadko spotykana w handlu; wadablachy |
III VF |
80 zł 65 zł
598 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1766, Kraków, Aw: Popiersie w zbroi, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 144, moneta dość rzadka w tym staniezachowania |
60 zł 85 zł
599 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1767, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: j.w., Plage 158 |
III VF |
40 zł 38 zł
600 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1770, Warszawa, j.w., Plage 168, odmiana: TRILEX |
III VF |
100 zł 115 zł
601 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1775, Warszawa, j.w., Plage 175 |
III VF |
40 zł 55 zł
602 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1787, Warszawa, j.w., Plage 190 |
III VF |
40 zł 32 zł
603 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak z miedzi krajowej 1787, Warszawa, Aw: j.w., Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 191, typ rzadziej spotykanyw handlu |
III VF |
60 zł 110 zł
604 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak z miedzi krajowej 1788, Warszawa, j.w., Plage 193 |
III- VF- |
50 zł 50 zł
605 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1791, Warszawa, Aw: j.w., Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 199 |
45 zł 48 zł
606 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1791, Warszawa, j.w., Plage 199 |
45 zł 36 zł
607 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak z miedzi krajowej 1791, Warszawa, Aw: j.w., Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 200 |
III- VF- |
50 zł 40 zł