Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
1023 | POLSKA medal nie sygnowany wybity w 1861 r. z okazji śmierci arcybiskupa Antoniego Fijałkowskiego, Aw: Popiersie i napis,Rw: Insygnia arcybiskupie i kapelusz kardynalski ora.. |
120 zł | |
1024 | POLSKA medal owalny z uszkiem b.d., sygnowany CAQUE FECIT A PARIS (medalier francuski). Aw: Matka BoskaOstrobramska i napis, Rw: Święty Józef z Dzieciątkiem i napis, Rewol.6.. |
I UNC |
200 zł 160 zł
1025 | POLSKA medal sygnowany W. KULLRICH (medalier berliński), wybity w 1870 r. ku czci Fryderyka Wilhelma Radziwiłła,prezesa Towarzystwa Numizmatycznego w Berlinie, właściciela G.. |
360 zł | |
1026 | POLSKA medal pamiątkowy nie sygnowany wybity w 1872 r., Aw: Symbole żałoby narodowej i data 1872, Rw: Otwarta księgai hasła Bóg z nami, Módl się i pracuj, cyna 33.5 mm. 13.5.. |
40 zł | |
1027 | POLSKA medal sygnowana BARRE, wybity i ofiarowany Janowi Matejce w 1875 r. dla uczczenia artysty, Aw: PopiersieMatejki i napis, Rw: Wieniec laurowy i napisy, H-Cz.8104 R (sr.. |
I- UNC- |
100 zł | |
1028 | POLSKA medal wybity w 1879 r., z okazji 50 rocznicy działalności literackiej Józefa Ignacego Kraszewskiego, Aw: Popiersiepisarza i napis, Rw: Pamiątkowy napis, H-Cz.-, brąz .. |
I- UNC- |
100 zł 115 zł
1029 | POLSKA medal wybity w Krakowie w 1883 r., przez Wacława Głowackiego z okazji 200-lecia oswobodzenia Wiednia przezJana III Sobieskiego, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Ukoro.. |
I- UNC- |
120 zł 210 zł
1030 | POLSKA medal z uszkiem wybity w 1883 r. dla uczczenia 200-lecia odsieczy wiedeńskiej, Aw: Popiersie króla Jana IIISobieskiego i napis, Rw: Matka Boska z Dzieciątkiem i napis.. |
35 zł 28 zł
1031 | POLSKA medal proj. F. Witkowskiego wykonany w warszawskim zakładzie medalierskim M. Drascha w 1885 r. z okazjiwystawy rolniczo-przemysłowej, Aw: Ozdobna tarcza z godłem Wars.. |
I- UNC- |
60 zł | |
1032 | POLSKA medal proj. F. Witkowskiego wybity w 1888 r. z okazji 50 rocznicy ślubu Bronisława i Karoliny ze SławoszewskichSkarżyńskich, Aw: Ręce małżonków złączone stułą i napis.. |
I- UNC- |
90 zł 120 zł
1033 | POLSKA medalik patriotyczny z uszkiem, nie sygnowany, wybity w 100 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w 1891 r.,Aw: Na nagiej skale orzeł ze związanymi skrzydłami pró.. |
I UNC |
40 zł 32 zł
1034 | POLSKA medal sygnowany L. CH. LAUER NURNBERG, wybity w Norymberdze w 1891 r. z okazji 100 rocznicyKonstytucji 3 Maja, Aw: Wieniec laurowy i napisy, Rw: Tarcze czteropolowa z.. |
I UNC |
300 zł 240 zł
1035 | POLSKA medal sygnowany FERNAND DVBOIS (medalier paryski i brukselski) wybity w 1891 r. poświęcony JoachimowiLelewelowi i Renier Chalonowi prezesom honorowym Królewsko- Belgi.. |
200 zł 260 zł
1036 | POLSKA medal autorstwa Henri Eugene Nocq’a (medalier paryski), wybity w 1894 r. z okazji Powszechnej Wystawy weLwowie, Aw: Scena alegoryczna gloryfikująca pracę, Rw: Gałązka.. |
I- UNC- |
200 zł 160 zł
1037 | POLSKA medalik z uszkiem nie sygnowany wybity z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie w 1894 r., Aw: Halawystawowa i napis, Rw: Postacie kobiety i mężczyzny na tle r.. |
I- UNC- |
50 zł | |
1038 | POLSKA medal nagrodowy z uszkiem wybity 1896 r. z okazji 350 rocznicy nadania praw Lwowskiemu Bractwu Strzeleckiemu,Aw: Fragment fortyfikacji Lwowa z herbem miasta i symbole.. |
I- UNC- |
100 zł 250 zł
1039 | POLSKA medalik owalny z uszkiem wybity w 1897 r. z okazji wizyty cara Mikołaja II z małżonką w Warszawie, Aw: HerbWarszawy i cztery widoki Warszawy, Rw: Monogram carski na t.. |
I- UNC- |
60 zł 70 zł
1040 | POLSKA medal projektu Wacława Szymanowskiego, rytowany przez Paulina Ernesta Tasseta w 1898 r., Aw: Popiersie AdamaMickiewicza i napis, Rw: Postać poety i dwa geniusze natch.. |
I UNC |
100 zł 80 zł
1041 | POLSKA medal b.d. (koniec XIX w. ?) z okazji uwolnienia Warszawy od Szwedów w 1657 r., Aw: Barokowe popiersie JanaKazimierza i wokół napis, Rw: Napis w sześciu poziomych wie.. |
1 000 zł | |
1042 | POLSKA medal wybity w 1901 r. z okazji zaślubin Franciszka Kwileckiego i Jadwigi Lubomirskiej, Aw: Dwie tarcze herbowe,nad nimi orzeł w koronie, poniżej gałązki laurowe i wo.. |
II+ EF+ |
60 zł |