Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
1003 | POLSKA medal sygnowany IH (Jan Höhn) wybity na pamiątkę zawarcia w 1635 r., rozejmu między Polską a Szwecjąw Sztumskiej Wsi; medal ten jest wspólnym dziełem Sebastiana Dadle.. |
1 800 zł | |
1004 | POLSKA medal sygnowany Höhn (Jan Höhn jr) wykonany dla uczczenia pary królewskiej, Aw: Popiersie Jan III Sobieskiegoi napis wokół, Rw: Popiersie Marii Kazimiery i wokół napi.. |
III VF |
1 200 zł 960 zł
1005 | POLSKA medal sygnowany HAESLING.F. (Daniel Haesling- medalier z Hamburga) wybity z okazji przysięgi składnej przezlenników nowemu królowi i elektorowi, Aw: Głowa króla Augus.. |
300 zł 240 zł
1006 | POLSKA medal nie sygnowany, wybity w 1754 r., w Toruniu na pamiątkę 300 rocznicy powrotu Prus Królewskich do Polski,Aw: Wielki Mistrz z orszakiem na tle zamku malborskiego i.. |
II- EF- |
600 zł 980 zł
1007 | POLSKA medal sygnowany Wermuth, wybity w 1757 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie Augusta III i wokółnapis, Rw: Insygnia Orderu i napisy, H-Cz.2926 Rl, sre.. |
II- EF- |
800 zł 1 050 zł
1008 | POLSKA medal sygnowany T. PINGO- medalier londyński, wybity w 1764 r. z okazji koronacji Stanisława Augusta , Aw:Popiersie króla i napis, Rw: Korona królewska w promieniach .. |
II+ EF+ |
400 zł 350 zł
1009 | POLSKA medal nie sygnowany wybity w 1788 r., z okazji wzniesienia pomnika Jana III Sobieskiego w Łazienkach. Z tej okazjibył organizowany turniej, którego zwycięzców nagradz.. |
II- EF- |
500 zł 400 zł
1010 | POLSKA medal sygnowany IPH (Jan Filip Holzhaeusser) wybity w 1792 r., na pamiątkę położenia kamienia węgielnego w dniu3 maja 1792 pod budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.. |
500 zł 400 zł
1011 | POLSKA medal sygnowany IPH wybity na zlecenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego nadawany od 1766 r., ludziomnauki, wynalazcom i zasłużonym w różnych dziedzinach wiedzy.. |
I- UNC- |
8 000 zł 7 600 zł
1012 | POLSKA medal nie sygnowany z uszkiem z warsztatu Holzhaeussera za długoletnią służbę w jednym Korpusie Wojska,Aw: Korona, niżej monogram króla, gałązki palmowa i wawrzynowa,.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 2 900 zł
1013 | POLSKA medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Kazimierz Wielki, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Napis, Racz.599,H-Cz.3421 R3, srebro 45.0 mm, 37.0 g. |
III VF |
500 zł | |
1014 | POLSKA medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Jadwiga, Aw: Popiersie królowej i napis, Rw: Napis, Racz.601, H-Cz.3423R3, srebro 45.0 mm. 41,11 g., ładny stan zachowania |
900 zł 720 zł
1015 | POLSKA medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Kazimierz Jagiellończyk, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Napis, Racz.604,H-Cz.3426 R3, srebro 45.0 mm, 43.40 g. |
III VF |
500 zł | |
1016 | POLSKA medal sygnowany IOS LANG F- medalier wiedeński, wybity w 1817 r., dla uczczenia Józefa MaksymilianaOssolińskiego z okazji utworzenia biblioteki we Lwowie, Aw: Popiers.. |
I- UNC- |
100 zł 80 zł
1017 | POLSKA medal sygnowany X. STUCKHART F, wybity w 1817 r. na otwarcie huty w Białogonach w Górach Świętokrzyskich,Aw: Popiersie Aleksandra I i napis, Rw: Widok huty na tle sło.. |
II- EF- |
450 zł 360 zł
1018 | POLSKA medal sygnowany X. STUCKHART F, wybity w 1818 r., dedykowany trzem komisarzom Wolnego Miasta Krakowa,Aw: Herb Krakowa i napis, Rw: Trzy wieńce z nazwiskami i tytułami.. |
1 200 zł | |
1019 | POLSKA medal sygnowany WL OLESZCZYNSKI F wybity w 1832 r. na zlecenie Komitetu Paryskiego i ofiarowany RobertowiFergussonowi, członkowi Parlamentu Brytyjskiego, obrońcy spra.. |
I- UNC- |
120 zł | |
1020 | POLSKA medal sygnowany DAVID 1846, oficjalnie odlewany w Paryżu na pamiątkę masakry w Galicji w roku 1846,Aw: Głowa Marianny w czapce frygijskiej i napis, Rw: Szubienica i n.. |
I- UNC- |
80 zł 65 zł
1021 | POLSKA medal sygnowany J MINHEIMER, wybity w 1857 r. z okazji otwarcia Akademii Medyczno-Chirurgicznej w War-szawie, Aw: Popiersie cara Aleksandra II i napis, Rw: Pamiątkowy.. |
I- UNC- |
250 zł 200 zł
1022 | POLSKA medal sygnowany A BOVY wybity w 1859 r. nakładem Komitetu Emigracyjnego ku czci Sir Dudleya Stuartaprzyjaciela Polski, Aw: Popiersie Stuarta i napisy, Rw: Mapa Polski.. |
250 zł 200 zł