Aukcja nr 9

USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
Jesteś w: A9  MEDALE  POLSKA
1043 POLSKA
medal z uszkiem sygnowany J. BIAŁAS POZNAN wybity w 1903 r. z okazji 25-lecia pontyfikatu papieża Leona XIII,Aw: Popiersie papieża i napis: OJCIEC ŚW LEON XIII PAPIEŻ..
50 zł
1044 POLSKA
medal patriotyczny nie sygnowany, projektu Władysława Gruberskiego, wybity w 1905 r. z okazji rewolucji 1905 r.,Aw: Robotnik ze sztandarem i napis: PRECZ Z CARATEM, R..
40 zł
1045 POLSKA
medal sygnowany WITOLD BIELIŃSKI, wybity staraniem Towarzystwa Numizmatycznego w Krakowie w 1908 r. dlauczczenia hrabiego Andrzeja Potockiego, Aw: Popiersie Potockieg..
90 zł
190 zł
1046 POLSKA
medal sygnowany K. CZAPLICKI, wybity w Krakowie w 1910 r. z okazji 500 rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Aw:Popiersie Jagiełły, Witolda i napis, Strzałk.454, srebro 50.0..
130 zł
100 zł
1047 POLSKA
medal j.w., Strzałk.454, brąz 49.8 mm, 40.84 g., ładna patyna
80 zł
1048 POLSKA
medal z uszkiem j.w., Strzałk.-, srebro 28.4 mm, 9.58 g.
50 zł
1049 POLSKA
medal projektu Jana Raszki wybity w 1910 r. z okazji 500 rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Aw: W czterołukowymobramowaniu postać króla Władysława Jagiełły; cztery tarcze..
80 zł
105 zł
1050 POLSKA
medal sygnowany Witold Bieliński, wybity w 1912 r. w Krakowie w 300 rocznicę śmierci Piotra Skargi, Aw: Popiersiei wokół napis, Rw: Herb Krakowa na tle gałązek laurow..
80 zł
105 zł
1051 POLSKA
medal sygnowany CZ. MAKOWSKI, zaprojektowany w 1912 r. a wybity w 1915 r. w warszawskiej firmiemedalierskiej Józefa Chylińskiego (sygn. na rewersie) z okazji śmierci ..
80 zł
65 zł
1052 POLSKA
medalik sygnowany HJ (prawdopodobnie rzeźbiarz krakowski Jan Hopliński), wybity w 1913 r. z okazji ślubu IzabelliPotockiej z Franciszkiem Krasińskim, Aw: Tarcze herbo..
50 zł
1053 POLSKA
medalik z uszkiem sygnowany HJ (prawdopodobnie Jan Hopliński), wybity z okazji ślubu Marii Potockiej z JózefemTyszkiewiczem, Aw: Tarcze herbowe małżonków i napisy, Rw..
50 zł
1054 POLSKA
medal projektu Jana Raszki wybity w 1915 r., poświęcony Tadeuszowi Rutowskiemu, prezydentowi Lwowa, Aw:Popiersie i napis: TADEUSZOWI RUTOWSKIEMU, Rw: Heraldyczny lew ..
60 zł
1055 POLSKA
medal zaprojektowany w 1915 r. przez Rudolfa Mękickiego z okazji 500 rocznicy założenia miasta Rohatynia, wybitynakładem Franciszka Biesiadeckiego w 1927 r. w Mennicy..
40 zł
32 zł
1056 POLSKA
medal sygnowany J. WYSOCKI, wybity w Wiedniu w 1917 r. na zlecenie Towarzystwa Numizmatycznegow Krakowie z okazji 100 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, Aw: Popier..
50 zł
1057 POLSKA
medal sygnowany Ant. Madeyski 1919, wybity w 1919 r. w Paryżu z okazji drugiej rocznicy organizacji armii polskiejwe Francji, Aw: Popiersie gen. Hallera i napis, Rw: ..
60 zł
1058 POLSKA
medal sygnowany M. LVBELSKI, wybity w 1924 r. w Mennicy Państwowej, Aw: Orzeł trzymający order VirtutiMilitari, gałązka, hełm i napis: POLEGŁYM CZEŚĆ, Rw: Leżący żołn..
60 zł
1059 POLSKA
medal sygnowany J.W. (Jan Wysocki) wybity w 1924 r. z okazji 50 rocznicy pracy scenicznej aktora sceny poznańskiejRomana Żelazowskiego, Aw: Popiersie Żelazowskiego i ..
60 zł
50 zł
1060 POLSKA
medal nagrodowy sygnowany E. WITTIG, wybity w 1926 r. w Mennicy Państwowej, Aw: Orzeł trzymającyw szponach kłosy zboża i wokół napis: MINISTER ROLNICTWA I DÓBR PAŃSTW..
80 zł
1061 POLSKA
medal nie sygnowany wykonany przez Stanisława Kożbielewskiego w Mennicy Państwowej w 1927 r., Aw: Napisw wieńcu II OGÓLNOKRAJOWE ZAWODY SPORTOWE POLICJI PAŃSTWOWEJ W ..
50 zł
1062 POLSKA
medal sygnowany W. GRUBERSKI, wybity w 1927 r. dla uczczenia sprowadzenia prochów Juliusza Słowackiego doPolski, Aw: Głowa Słowackiego i napis, Rw: Widok sarkofagu z ..
80 zł