Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
1063 | POLSKA medal nie sygnowany projektu Władysława Terleckiego wybity w 1928 r. z okazji otwarcia Gabinetu Numizmatycz-nego Mennicy Państwowej, Aw: Orzeł i napis, Rw: Awers gros.. |
I- UNC- |
50 zł 65 zł
1064 | POLSKA medal j.w., Strzałk.613 R, brąz 28.0 mm, 10.42 g. |
II+ EF+ |
35 zł 28 zł
1065 | POLSKA medal sygnowany T. BREYER wybity w 1928 r. z okazji 10 rocznicy odzyskania niepodległości, Aw: Orzeł z cyfrąX na piersi i napis, Rw: Kobieta z kagankiem w dłoni i mie.. |
I- UNC- |
60 zł | |
1066 | POLSKA medal nie sygnowany wybity w 1929 r. z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu, Aw: Snopek zbożai napis, Rw: Merkury i robotnik z kołem zębatym, poniżej napis,.. |
50 zł | |
1067 | POLSKA medal nie sygnowany, wybity w 1929 r. z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu, Aw: Prasa menniczai napisy, Rw: Merkury i robotnik z kołem zębatym, poniżej na.. |
II- EF- |
100 zł 80 zł
1068 | POLSKA medal sygnowany A. WABIA- WABIŃSKI i ST. REPETA wybity w 1930 r. z okazji 100 rocznicy PowstaniaListopadowego, Aw: W ośmiokącie napis poziomy SETNA ROCZNICA POWSTANIA.. |
II+ EF+ |
50 zł | |
1069 | POLSKA medalik nie sygnowany, wybity w 1933 r. z okazji zjazdu lekarzy i przyrodników w Poznaniu, Aw: Napis w ośmiupoziomych wierszach, Rw: Korona książęca i napis, Strzałk... |
50 zł | |
1070 | POLSKA medal sygnowany na rancie J. Chylinski, nieznanego autora, wybity w 1933 r. z okazji wystawy piekarzy w Warszawie,Aw: Stylizowana syrenka i wokół napis, Rw: Dwa lwy t.. |
II+ EF+ |
80 zł 170 zł
1071 | POLSKA medal sygnowany OLGA NIEWSKA (malarka i rzeźbiarka warszawska uczennica Laszczki), wybity w 1933 r. z okazjilotu Stanisława Skarżyńskiego na trasie Europa- Afryka- Am.. |
I- UNC- |
100 zł 80 zł
1072 | POLSKA medal nie sygnowany, wybity w 1936 r. z okazji wystawy Rolniczo- Przemysłowej Powiatu Kościańskiego, Aw: Herbmiasta Kościana i napis, Rw: Napis w czterech poziomych w.. |
I- UNC- |
100 zł 110 zł
1073 | POLSKA medal nie sygnowany wybity w 1936 r. w zakładzie Alfreda Dytbernera (grawera łódzkiego) z okazji WystawyRzemieślniczej w Łodzi, Aw: Widok pawilonu wystawowego w kole .. |
60 zł 80 zł
1074 | POLSKA jednostronna plakieta z uszkiem do zawieszenia, sygnowana W. St. Wiśniewski, wykonana w 1917 r. Postać Temidyz mieczem, w tle orzeł Królestwa Polskiego w wieńcu, powy.. |
I- UNC- |
80 zł 85 zł
1075 | POLSKA jednostronna plakieta nie sygnowana proj. Kożbielewskiego, wybita w 1926 r. w Mennicy Państwowej. Płaskorzeźbaobrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, poniżej napis, Str.. |
I- UNC- |
100 zł | |
1076 | POLSKA plakieta nagrodowa sygnowana H DVBOIS i D APRES F RVDE na awersie i ARTHUS BERTRAND na rewersie,Aw: Fragment rzeźby z Łuku Triumfalnego w Paryżu, Rw: Napis w kartuszu.. |
I- UNC- |
60 zł | |
1077 | POLSKA jednostronna plakieta sygnowana J. AVMILLER wybita w 1931 r. w Mennicy Państwowej. Głowa marszałka JózefaPiłsudskiego i napis w dziewiętnastu poziomych wierszach, Str.. |
I- UNC- |
100 zł | |
1078 | POLSKA medal wybity w 1979 r. z okazji udostępnienia społeczeństwu odbudowanego Zamku Królewskiego w Warszawie, Aw:Widok Zamku Królewskiego w Warszawie i napis: ZAMEK KRÓLEW.. |
I- UNC- |
20 zł | |
1079 | POLSKA medal nie sygnowany z serii: Wielcy Muzycy, Aw: Popiersie Chopina i napisy, Rw: Postać Euterpe (patronka muzyki)i napis grecki, złoto 20.8 mm, 5.98 g. |
I UNC |
280 zł 225 zł