Aukcja nr 9

USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
Jesteś w: A9  MEDALE
1103 NIEMCY
medal satyryczny sygnowany KG (Karl Goetz) wybity w 1920 r. po zajęciu Zagłębia Saary przez wojska francuskie,Aw: Głowa murzyna w mundurze francuskim, Rw: Naga kobiet..
80 zł
170 zł
1104 NIEMCY
medal sygnowany KG (Karl Goetz), wybity w 1936 r. na 1.000 lecie śmierci Henryka I, pierwszego króla dynastiisaskiej, który rozpoczął ekspansję Niemiec w X w., Aw: Po..
80 zł
65 zł
1105 NIEMCY
plakieta jednostronna z popiersiem Goethego, prawdopodobnie XX w., na odwrocie sygn. z lewej litery HAG podkoroną, z prawej tarcza dwupolowa; w górnej części orzeł, w..
60 zł
120 zł
1106 ROSJA
medal sygnowany T.1, (T. Iwanow), wybity w 1717 r., Aw: Popiersie cara Piotra I i napis, Rw: Orzeł z trzemapisklętami w gnieździe, poniżej i wokół napisy. Smirnow 205..
160 zł
200 zł
1107 ROSJA
medal sygnowany CLF (Carl Leberecht) wybity w 1791 r. z okazji zawarcia pokoju z Turcją, Aw: Popiersie carycyKatarzyny II i napis, Rw: Tarcza herbowa Rosji i mapa płn..
800 zł
940 zł
1108 ROSJA
medalik nie sygnowany, wybity w 1801 r. z okazji koronacji Aleksandra I, Aw: Monogram cara i gałązki laurowe,Rw: Korona i napis, srebro 22.8 mm, 5.09 g.
70 zł
60 zł
1109 ROSJA
medal sygnowany THEODORVS COMES TOLSTOY INV ET FEC, wybity w 1816 r., Aw: Popiersie młodegoMikołaja jako księcia i napis wokoło, Rw: Stojący Apollo, obok siedząca Muz..
200 zł
390 zł
1110 ROSJA
120 zł
100 zł
1111 ROSJA
150 zł
120 zł
1112 ROSJA
medal sygnowany Jw. Czukmasow, wybity w 1859 r. z okazji budowy pomnika Mikołaja I w Petersburgu, Aw: Widokhal targowych w Petersburgu, Rw: Widok pomnika i napis, Smi..
1 000 zł
1113 ROSJA
medal b.d., sygnowany AP, nadawany absolwentkom gimnazjum żeńskiego, Aw: Popiersie carycy Marii Aleksandrow-nej i napis, Rw: Wieniec z gałązek winnej latorośli, w śro..
160 zł
130 zł
1114 ROSJA
medal koronacyjny wybity w 1883 r. z okazji koronacji cara Aleksandra III w Moskwie, Aw: Monogram cara i napis,Rw: Korona i napis, srebro 26.0 mm, 6.54 g
60 zł
65 zł
1115 SZWAJCARIA
medal nie sygnowany wybity w 1947 r. w 100 rocznicę kolei szwajcarskich, Aw: Kobieta w stroju ludowym i napisy,Rw: Napisy, złoto 33.0 mm, 27.0 g.
900 zł
1116 SZWECJA
80 zł
1117 WATYKAN
medal sygnowany V (prawdopodobnie Voigt- medalier niemiecki pracujący w połowie XIX w. w Rzymie), Aw:Popiersie papieża Stefana V i napis: S. STEPHANVS V PONT MAX, Rw:..
50 zł
1118 WŁOCHY
medal sygnowany M.P. TIOLIER, wybity w Paryżu w 1829 r., Aw: Widok Akademii Francuskiej w Rzymie, niżejWilczyca Kapitolińska i Bliźnięta, wokół napis, Rw: Napis żarto..
80 zł
190 zł
1119 WŁOCHY
medal sygnowany F. FABRIS D UDINE SCOLP (Antonio Fabris- medalier działający w Wenecji), wybity w 1847 r.,Aw: Popiersie Marco Polo i napis, Rw: Pałac Dożów w Wenecji ..
80 zł
1120 WŁOCHY
medal sygnowany THEOD. RYGIER SCVLPSIT JOANNES VAGNETTI FECIT FLORENTIAE ARTH. WOLYNSKIPVBLICAVIT M. FERRVCCI COMPOSIT, wybity w 1879 r. nakładem Muzeum Mikołaja Kope..
1 200 zł