Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
1043 | POLSKA medal z uszkiem sygnowany J. BIAŁAS POZNAN wybity w 1903 r. z okazji 25-lecia pontyfikatu papieża Leona XIII,Aw: Popiersie papieża i napis: OJCIEC ŚW LEON XIII PAPIEŻ.. |
II- EF- |
50 zł | |
1044 | POLSKA medal patriotyczny nie sygnowany, projektu Władysława Gruberskiego, wybity w 1905 r. z okazji rewolucji 1905 r.,Aw: Robotnik ze sztandarem i napis: PRECZ Z CARATEM, R.. |
I- UNC- |
40 zł | |
1045 | POLSKA medal sygnowany WITOLD BIELIŃSKI, wybity staraniem Towarzystwa Numizmatycznego w Krakowie w 1908 r. dlauczczenia hrabiego Andrzeja Potockiego, Aw: Popiersie Potockieg.. |
I UNC |
90 zł 190 zł
1046 | POLSKA medal sygnowany K. CZAPLICKI, wybity w Krakowie w 1910 r. z okazji 500 rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Aw:Popiersie Jagiełły, Witolda i napis, Strzałk.454, srebro 50.0.. |
II+ EF+ |
130 zł 100 zł
1047 | POLSKA medal j.w., Strzałk.454, brąz 49.8 mm, 40.84 g., ładna patyna |
II+ EF+ |
80 zł | |
1048 | POLSKA medal z uszkiem j.w., Strzałk.-, srebro 28.4 mm, 9.58 g. |
50 zł | |
1049 | POLSKA medal projektu Jana Raszki wybity w 1910 r. z okazji 500 rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Aw: W czterołukowymobramowaniu postać króla Władysława Jagiełły; cztery tarcze.. |
II+ EF+ |
80 zł 105 zł
1050 | POLSKA medal sygnowany Witold Bieliński, wybity w 1912 r. w Krakowie w 300 rocznicę śmierci Piotra Skargi, Aw: Popiersiei wokół napis, Rw: Herb Krakowa na tle gałązek laurow.. |
80 zł 105 zł
1051 | POLSKA medal sygnowany CZ. MAKOWSKI, zaprojektowany w 1912 r. a wybity w 1915 r. w warszawskiej firmiemedalierskiej Józefa Chylińskiego (sygn. na rewersie) z okazji śmierci .. |
I- UNC- |
80 zł 65 zł
1052 | POLSKA medalik sygnowany HJ (prawdopodobnie rzeźbiarz krakowski Jan Hopliński), wybity w 1913 r. z okazji ślubu IzabelliPotockiej z Franciszkiem Krasińskim, Aw: Tarcze herbo.. |
50 zł | |
1053 | POLSKA medalik z uszkiem sygnowany HJ (prawdopodobnie Jan Hopliński), wybity z okazji ślubu Marii Potockiej z JózefemTyszkiewiczem, Aw: Tarcze herbowe małżonków i napisy, Rw.. |
50 zł | |
1054 | POLSKA medal projektu Jana Raszki wybity w 1915 r., poświęcony Tadeuszowi Rutowskiemu, prezydentowi Lwowa, Aw:Popiersie i napis: TADEUSZOWI RUTOWSKIEMU, Rw: Heraldyczny lew .. |
60 zł | |
1055 | POLSKA medal zaprojektowany w 1915 r. przez Rudolfa Mękickiego z okazji 500 rocznicy założenia miasta Rohatynia, wybitynakładem Franciszka Biesiadeckiego w 1927 r. w Mennicy.. |
I- UNC- |
40 zł 32 zł
1056 | POLSKA medal sygnowany J. WYSOCKI, wybity w Wiedniu w 1917 r. na zlecenie Towarzystwa Numizmatycznegow Krakowie z okazji 100 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, Aw: Popier.. |
50 zł | |
1057 | POLSKA medal sygnowany Ant. Madeyski 1919, wybity w 1919 r. w Paryżu z okazji drugiej rocznicy organizacji armii polskiejwe Francji, Aw: Popiersie gen. Hallera i napis, Rw: .. |
I- UNC- |
60 zł | |
1058 | POLSKA medal sygnowany M. LVBELSKI, wybity w 1924 r. w Mennicy Państwowej, Aw: Orzeł trzymający order VirtutiMilitari, gałązka, hełm i napis: POLEGŁYM CZEŚĆ, Rw: Leżący żołn.. |
II+ EF+ |
60 zł | |
1059 | POLSKA medal sygnowany J.W. (Jan Wysocki) wybity w 1924 r. z okazji 50 rocznicy pracy scenicznej aktora sceny poznańskiejRomana Żelazowskiego, Aw: Popiersie Żelazowskiego i .. |
60 zł 50 zł
1060 | POLSKA medal nagrodowy sygnowany E. WITTIG, wybity w 1926 r. w Mennicy Państwowej, Aw: Orzeł trzymającyw szponach kłosy zboża i wokół napis: MINISTER ROLNICTWA I DÓBR PAŃSTW.. |
I UNC |
80 zł | |
1061 | POLSKA medal nie sygnowany wykonany przez Stanisława Kożbielewskiego w Mennicy Państwowej w 1927 r., Aw: Napisw wieńcu II OGÓLNOKRAJOWE ZAWODY SPORTOWE POLICJI PAŃSTWOWEJ W .. |
I- UNC- |
50 zł | |
1062 | POLSKA medal sygnowany W. GRUBERSKI, wybity w 1927 r. dla uczczenia sprowadzenia prochów Juliusza Słowackiego doPolski, Aw: Głowa Słowackiego i napis, Rw: Widok sarkofagu z .. |
I- UNC- |
80 zł |