Aukcja nr 74
USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
385 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 medal z serii medali królów Szwecji, bez daty (ok. 1700), autorstwa Arvida Karlsteena; Aw: Popiersie króla w prawo, w zbroi i szacie, na dole monogram AK, SIGISMVND .. |
I- UNC- |
6 000 zł 6 000 zł
386 | POLSKA / Władysław IV Waza 1632-1648 żeton koronacyjny, 1633, mennica Bydgoszcz; Aw: Insygnia królewskie, pod którymi, w ozdobnym prostokącie, VLADISLAVS / IV. CORONATVS / IN REGEM • POL / ET • M • D • .. |
1 500 zł 4 600 zł
387 | POLSKA / Władysław IV Waza 1632-1648 medal o wadze 40 dukatów wybity na pamiątkę zaślubin Władysława z Cecylią Renatą, arcyksiężniczką austriacką, 1637, medal autorstwa Sebastiana Dadlera; Aw: Para król.. |
III VF |
200 000 zł 232 500 zł
388 | POLSKA / Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673 medal zaślubinowy wagi 4 dukatów, bez daty (1670), Wrocław lub Bydgoszcz, autorstwa Jana Buchheima; Aw: Popiersie Michała w prawo, MICHAEL D.G•REX POL•M•D•LIT.RUS.PR.. |
III VF |
15 000 zł 22 000 zł
389 | POLSKA / Maria Klementyna Sobieska 1702-1735 medal wybity na pamiątkę ucieczki księżniczki Klementyny z zamku Ambras nad Innem (Innsbruck) do Rzymu, 1719, Rzym, autorstwa Otto Hameraniego; Aw: Popiersie księżni.. |
II+ EF+ |
3 500 zł 6 000 zł
390 | POLSKA / Maria Klementyna Sobieska 1702-1735 medal wybity na pamiątkę zaślubin księżniczki Klementyny z Jakubem Stuartem, 1719, autorstwa Otto Hameraniego; Aw: Popiersia Klementyny i Jakuba w prawo, na odcięciu.. |
750 zł 1 600 zł
391 | POLSKA / Maria Leszczyńska - córka Stanisława Leszczyńskiego medal wybity na pamiątkę zaślubin Ludwika XV z Marią Leszczyńską, 1725, autorstwa Georga Wilhelma Vestnera; Aw: Popiersie Ludwika XV w prawo, niżej sygnatura V., LUD.. |
1 000 zł 3 000 zł
392 | POLSKA / August II 1697-1733 medal pośmiertny, 1733, autorstwa Georga Wilhelma Vestnera; Aw: Popiersie Augusta II w prawo, niżej sygnatura VESTNER.F., za głową punca z herbem Pilawa, D • G • AVG.. |
II+ EF+ |
7 500 zł 9 500 zł
393 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal upamiętniający reformę monetarną, 1766, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Siedząca Junona Moneta, trzymająca portret króla i róg obfitości, z .. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
5 000 zł 13 000 zł
394 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal upamiętniający reformę monetarną, 1766, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Siedząca Junona Moneta, trzymająca portret króla i róg obfitości, z .. |
I- UNC- |
4 500 zł 5 000 zł
395 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal na pamiątkę przywrócenia praw dysydentom, 1768, Norymberga, autorstwa Johanna Leonharda Oexleina; Aw: Popiersie władcy 3/4 w lewo, na odcięciu ramienia sygnatu.. |
II- EF- |
2 000 zł 3 300 zł
396 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal na pamiątkę przekopania kanału Prypeć-Bug, 1786, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Głowa władcy w prawo, na odcięciu głowy sygnatua I.P.H., na.. |
1 000 zł 2 400 zł
397 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 1791, Amsterdam, medal autorstwa Johanna Georga Holtzheya; Aw: Popiersie władcy w prawo, z Orderem Orła Białego, na .. |
II+ EF+ |
3 000 zł 15 000 zł
398 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 żeton barona Piotra Mikołaja von Gartenberga Sadogórskiego, ok. 1772, Sadogóra; Aw: Monogram BvG pod koroną, niżej wstęga z napisem IETTON; Rw: Herb własny von Garte.. |
1 500 zł 2 500 zł
399 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal nagrodowy Towarzystwa Naukowego Jabłonowskiego za naukę fizyki, ok. 1767; Aw: Popiersie w prawo, IOS • ALEX • DVX • DE • PRVSS • VINDIS • A • VIHOLTZ • IN • IA.. |
II+ EF+ |
5 000 zł 5 500 zł
400 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal wybity na pamiątkę narodzin Jana Maurycego Brühla, 1781, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Na podium król siedzący na tronie przekazuje szarfę.. |
2 000 zł 2 200 zł
401 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal wybity na pamiątkę narodzin Jana Maurycego Brühla, 1781, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Na podium król siedzący na tronie przekazuje szarfę.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 400 zł
402 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 medal dla Stanisława Małachowskiego, 1790, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Popiersie Stanisława Małachowskiego w lewo, z Orderem Orła Białego i Or.. |
II+ EF+ |
3 500 zł 3 800 zł
403 | POLSKA / Medale z okresu zaborów i emigracji w XIX wieku medal pamiątkowy - Robert Cutlar Fergusson, 1832, Paryż (?), projektu Władysława Oleszczyńskiego; Aw: Głowa w lewo, niżej sygnatura WL•OLESZCZYNSKI•F., NEC DEERUNT Q.. |
II+ EF+ |
600 zł 800 zł
404 | POLSKA / Medale z okresu zaborów i emigracji w XIX wieku medal wybity w uznaniu zasług Samuela Teofila Linde, 1842, Warszawa, medal projektu Józefa Majnerta; Aw: Głowa w lewo, na odcięciu szyi IOS:MAYNERT, SAMUEL THEOPHILU.. |
I UNC |
3 000 zł 7 000 zł