Aukcja 74 / 402

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal dla Stanisława Małachowskiego, 1790, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera

Numer: 402
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal dla Stanisława Małachowskiego, 1790, Warszawa, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Popiersie Stanisława Małachowskiego w lewo, z Orderem Orła Białego i Orderem św. Stanisława, na odcięciu ramienia sygnatura I•P•H•F•, STANISL: MALACHOWSKI REFFEREND: REG: MARESCHAL: COMIT: ET CONFOEDER: POLON:; Rw: QUOD IN / GERENDO MUNERE / MAERSCHALCI / COMITIORUM VIRTUTE, / PRUDENTIA ET EXEMPLO / MULTA MALA AVERTIT / A REPUBLICA PLURIMA / BONA CONTULIT IN PATRIAM / EGREGIO CIVI. / HOCCE MONUMENTUM / GRATUS DICAT / S. A. R. / A. MDCCXC.; ZKW Medale 404 (brąz), H-Cz. 3947 (R2), Więcek 79, Racz. 585, Olszowski 905, Chełmiński 1830; srebro, 44.1 mm, 38.93 g; delikatna patyna, punktowy ciemny nalot
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 3 500 zł
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Cena wylicytowana: 3 800 zł

Ilość odsłon: 1022