Aukcja 74 / 391

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal wybity na pamiątkę zaślubin Ludwika XV z Marią Leszczyńską, 1725, autorstwa Georga Wilhelma Vestnera

Numer: 391
Opis: POLSKA / Maria Leszczyńska - córka Stanisława Leszczyńskiego. medal wybity na pamiątkę zaślubin Ludwika XV z Marią Leszczyńską, 1725, autorstwa Georga Wilhelma Vestnera; Aw: Popiersie Ludwika XV w prawo, niżej sygnatura V., LUDOVICUS . XV . D . G . FR . ET NAV . REX .; Rw: Para młoda na wozie, z oparciem z muszli, zaprzężonym w dwa łabędzie, u góry dwa kupidyny rzucające kwiaty, CONVENIVNT ET IN VNA SEDE MORANTVR MAIESTAS ET AMOR, w odcinku MDCCXXV. / A.V.; Bernheimer 225 (RR); srebro, 37.6 mm, 19.97 g; rzadki, delikatna patyna przy krawędziach
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 3 000 zł

Ilość odsłon: 1058